Ege Haberleri

EGE

  Muğlalı ve Çinli işadamları yemekte buluştu

  Süleyman İLTER / ORTACA
  25 Aralık 2014 - 01:06Son Güncelleme : 24 Aralık 2014 - 16:42

  MUĞLALI işadamları ile yatırım yapılabilecek çeşitli alanları yerinde incelemek için kentte gelen Çinli işadamları akşam yemeğinde bir araya geldi.

  Türk-Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültürel Derneği (TÜÇİDER) ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MUTSO) organizasyonunda Adana, Samsun, Kocaeli, İstanbul ve Ankara'nın ardından dün (salı) Muğla'ya gelen Çinli işadamlarından oluşan 13 kişilik heyet, Ortaca'da Türk işadamlarıyla buluştu. Hong Kong Bankası'nın Genel Müdürü'nün de aralarında bulunduğu heyetin tarım, mermer, turizm, otomotiv ve maden sektöründe yatırım alanları aradıkları öğrenildi. Onurlarına verilen yemekte Çinli işadamları, Türk işadamlarıyla buluştu. Tanışma yemeğine; Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Ortaca Belediye Başkanı CHP'li Hasan Karaçelik, Dalaman Belediye Başkanı CHP'li Muhammet Şaşmaz, Köyceğiz Belediye Başkanı AK Partili Kamil Ceylan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Muğlalı işadamları katıldı.
  Muğlalı ve Çinli işadamları yemekte buluştu
  Ziyaretle ilgili belgi veren TÜÇİDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Çin Devlet Konseyi Kongresi Onursal Milletvekili Zeyneş İsmail, "Çeşitli sektörlerden oluşan 13 kişilik heyetle, Muğla yöresinde yatırım çalışması yapmak için geldik. Tarih boyunca adını sürekli duyduğumuz ipek yolunu canlandırmak için dernek olarak bu tür faaliyetlerin beşincisini Muğla'da gerçekleştiriyoruz" dedi. MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ortaca Temsilcisi Sedat Tuncer, heyetin beş gün kentte inceleme yapacağını söyledi.
  Muğlalı ve Çinli işadamları yemekte buluştu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı