AYDIN HABERLERİ

Muğlalı Belediye Başkanlarının Tatilin Uzatılması Çağrısına Didim’den Destek

IHA
20.08.2015 - 15:10Son Güncelleme :

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI DENİZ ATABAY'DAN MUĞLALI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ TATİL UZATMA ÇAĞRISINA DESTEK..

IHA

İç turizmi canlandırmak amacıyla okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına ortak çağrı yapan Muğla’nın Fethiye, Marmaris ve Bodrum Belediye Başkanlarına Didim’den destek geldi.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Muğla’ya bağlı 3 İlçe Belediye Başkanın çağrısının iç turizm açısından önemli olduğunu belirterek, Bakanlıkların bu çağrıya kayıtsız kalmaması gerektiğini söyledi. İç turizmi canlandırmak amacıyla okulların açılış tarihinin bir hafta ertelenmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına ortak çağrı yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve Marmaris Belediye Başkanı M. Ali Acar’a bir destek te Aydın turistik ilçesi Didim’den geldi. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Muğla’ya bağlı turistik ilçelerin belediye başkanlarının çağrısının olumlu olduğunu ifade ederek “Bu yıl bilindiği üzere Ramazan ayı yaz sezonunun ortasına denk geldi. İç turizmde tatil planı yapanlar, kendilerini bu şekilde ayarladı. Zaten Okulların da açılmasıyla özellikle yerli turist Ağustos ayı sonunda yada Eylül başında memleketlerine geri dönüyorlar. Bu noktada zaten İlçemizde iç turizm hareketliliği azalmaya başlıyordu. Bu noktada okullar bu yıl 14 Eylül’de açılacak; Kurban Bayramı da 24 Eylül’de idrak edilecek. Aradaki 10 gün iç turizm açısından ve Kurban Bayramı tatilinin hafta sonuyla birleşmesiyle turizmciler ve tatilini uzatmak isteyenler açısından önemli bir zaman dilimi; Bizde Didim olarak Muğla’dan gelen bu çağrıyı olumlu buluyoruz. İki Bakanlık yetkililerinin de bu çağrıyı olumlu bulup ona göre karar vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Muğlalı Belediye Başkanlarının Tatilin Uzatılması Çağrısına Didim’den Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muğlalı Belediye Başkanlarının Tatilin Uzatılması Çağrısına Didim’den Destek haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ağustos 2019, Cumartesi
 • İmsak
  04:57
 • Güneş
  06:24
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  19:58
 • Yatsı
  21:20
Sayfa Başı