GeriDiğer Muğla'da tenis heyecanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muğla'da tenis heyecanı

Muğla'da tenis heyecanı
refid:18129792 ilişkili resim dosyası

Türkiye Tenis Federasyonu ile Muğla Tenis Kulübü iş birliğinde düzenlenen “8-9-10 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası” Muğla'da başladı.

Muğla Tenis Kulübü tesislerinde başlayan turnuvaya İstanbul, Ankara, Denizli ve Muğla'dan 100 sporcu katılıyor.

Muğla Tenis Kulübü Başkanı Seyhan Heb, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla Tenis Kulübü'nün ev sahipliğinde yapılan turnuvanın İstanbul, Ankara, Denizli ve Muğla'dan 100 sporcunun katılımıyla başladığını söyledi.
Turnuvaların şenlik havasında geçtiğini ve şu ana kadar oynanan maçlarda hiç bir sorunla karşılaşmadıklarını belirten Heb, “Muğla'da ilk kez bir tenis şampiyonası düzenleniyor. Turnuvaya il dışından gelen sporcuların ve ailelerinin burada konaklaması Muğla ekonomisi için de çok önemli. Bu turnuvalarda tenis turizmi oluşuyor. İl dışından gelen ailelerin Muğla'yı tanımasına fırsat veriyor. Biz kulüp olarak böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Seyhan Heb, bundan sonraki süreçte de ulusal ve uluslararası tenis turnuvalarına ev sahipliği yapmak istediklerini ifade ederek, “18-23 Temmuz tarihleri arasında yine bir Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağız. Bu turnuvaya Türkiye'de tenis sporunun gelişmesine büyük katkı sağlayan Hülya Avşar'ı davet ettik. Kendisiyle görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah önümüzdeki turnuvada kendisini aramızda görürüz” diye konuştu.
Turnuva 2 Temmuz'da sona erecek.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle