Gündem Haberleri

  Muğla'da soğuk hava ve don etkili oluyor

  A.A
  09.01.2015 - 11:15 | Son Güncelleme:

  Kentte etkili olan soğuk hava ve sıcaklığın aşırı düşmesi nedeniyle Karabağlar Yaylası mevkisi ve Düğerek Mahallesi'nde tarlalarda sularının ulaştığı alanlar ve dereler buz tuttu.

  Muğla'da gece hava sıcaklığının sıfırın altında 12 dereceye kadar düşmesi sonucu süs havuzları ve tarlalarda biriken yağmur suları dondu. Hafta başından itibaren kentte etkili olan soğuk hava nedeniyle Karabağlar Yaylası mevkisi ve Düğerek Mahallesi'nde tarlalarda sularının ulaştığı alanlar buz tuttu.

  Kent merkezindeki süs havuzları tamamen donarken, Yayla mevkisindeki derelerden akan sular da buz tuttu. Buz pistini andıran tarlalara ve derelere güneşin yansıması farklı görüntüler oluşturdu. Kent merkezindeki yollarda ve kaldırımlarda oluşan buzlanma nedeniyle Menteşe Belediyesi ekipleri tuzlama çalışması yaptı.

  Yılanlı mevkisinde ise kar yağışının ardından gece yaşanan soğuklar nedeniyle yollarda buzlanma meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir taraftan yolları açarken bir taraftan da tuzlama çalışması yaptı. Sabah işe gitmek isteyen bazı vatandaşların araçları soğuk nedeniyle çalışmadı. Bölgede soğuk havanın etkisini sürdüreceği bildirildi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı