Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Muğla'da seri katil endişesi

  İHA
  08.04.2016 - 14:59 | Son Güncelleme: 08.04.2016 - 17:43

  Fethiye ve Seydikemer’de yaklaşık 20 gün içinde karı koca çoban ile birlikte bir üçüncü çobanın daha cinayete kurban gitmesi nedeniyle Mendos ve Babadağ eteklerindeki çobanlar tedirginlik yaşıyor. Seri katil korkusu nedeniyle cinayetleri araştırmak üzere özel bir ekip kuruldu.

  Muğla’nın Fethiye ilçesi, bir dönem peş peşe yaşanan kamyoncu cinayetlerinden sonra şimdi de çoban cinayetlerini konuşuyor. Son bir ayda aynı bölgede 3 çobanın tüfekle öldürülmesi ve katillerinin izine rastlanamaması çobanları da tedirgin ediyor.

  Fethiye, 2009 - 2011 yılları arasında iki kamyoncu, iki akaryakıt istasyonu görevlisi ve bir çoban cinayetine sahne oldu. Cinayetler yaklaşık 5 yılda aydınlatıldı ve failleri yakalandı.

  Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde son günlerde çobanlar öldürülüyor. Fethiye’de çobanlık yapan 44 yaşındaki Cahit Paslı ile 38 yaşındaki eşi Hatice Paslı, 9 Mart’ta Mendos Dağı eteklerine bıraktıkları keçilerini kontrol etmek için motosikletle giderken tüfekle öldürüldü. Olay yerinde yapılan incelemede Cahit Paslı’nın sol göğsünden, eşinin ise sırtından vurulduğu belirlendi.

  Muğlada seri katil endişesi

  ÖZEL EKİP KURULDU

  Paslı çiftinin katil ya da katilleri aranırken bu kez 3 Nisan’da çoban Hüseyin Gökmen de, Mendos Dağı’nın hemen karşısındaki Babadağ’ın Seydikemer bölgesindeki Akgöl mevkiinde tüfekle sırtından vurularak öldürülmüş halde bulundu. Gökmen’in öldürüldüğü yerde 3, Paslı çiftinin öldürüldüğü yerde de bir boş kovan bulundu.

  Arasında 10 kilometre mesafe bulunan iki bölgede 25 gün araşla işlenen cinayetleri aydınlatkmak için jandama harekete geçti. Kurulan özel ekip, Mendos Dağı eteklerinde hayvan otlatan çobanları ifadeye çağrıldı. Jandarma iki olay arasında cinayetlerin tüfekle işlenmesi ve öldürülenlerin çoban olması dışında henüz bir bağlantı kurulamadığını kaydetti. Soruşturmanın sürdüğü belirtildi. 
  Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, olayın aydınlatılması için jandarmanın yaptığı çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çalık olayın en kısa sürede aydınlatılmasını beklediklerini kaydetti. 
  Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ise ilçede işlenen Hüseyin Gökmen cinayetinin jandarma ve cumhuriyet savcılığı tarafından titizlikle incelendiğini söyledi. Henüz bir şüpheli belirlenemediğini anlatan Köken, "Cinayetler sonucu oluşan köylülerimizin korkularını en kısa sürede gidereceğiz. Kısa sürede cinayetin aydınlatılmasını bekliyoruz" dedi.

  Etiketler: çoban , muğla , seri katil
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı