MUĞLA HABERLERİ

Muğla'da gerçeği aratmayan tatbikat

AA / Durmuş Genç
24.02.2016 - 12:35Son Güncelleme :

- Menteşe ilçesinde Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri tarafından gerçekleştirilen yangın ve deprem tatbikatı gerçeği aratmadı

Muğlada gerçeği aratmayan tatbikat
AA / Durmuş Genç

MUĞLA (AA) - Menteşe ilçesinde Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından gerçekleştirilen yangın ve deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.Menteşe ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulunda gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği 112 Acil Çağrı Merkezine gelen okulda yangın ihbarı üzerine olay yerine İtfaiye, UMKE ve Sağlık ekipleri yönlendirildi.Okulda çıkan yangını İtfaiye ekipleri kısa sürede söndürerek çatıda mahsur kalan öğrenciyi merdivenli itfaiye arasözü ile kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.Tatbikat senaryosuna göre, 6.5 şiddetinde meydana gelen depremde okul binasında göçük altında kalan öğrenciler UMKE ekipleri tarafından kurtarılarak sedyelerle sağlık ekiplerine teslim edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl, afet anlarında acil müdahalenin önemli olduğunu söyledi.Öğrencilerin, olası bir yangın ve acil durumlarda neler yapmaları gerektiğini görerek öğrendiklerini belirten Çöl, "Bu atbikatların oldukça faydalı olduğuna inanıyorum. Bu tatbikatlar öğrencilerimizin yangın ve diğer doğal afetler konusunda bilinçlenmesini sağlıyor. Ayrıca UMKE gibi kurumlarla düzenlediğimiz bu tatbikatlar bizler içinde uygulamalı birer eğitim niteliği taşıyor" diye konuştu.Çöl, önümüzdeki günlerde, diğer kurumlarla da yangın ve doğal afetlerle ilgili tatbikatlar düzenlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muğla'da gerçeği aratmayan tatbikat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muğla'da gerçeği aratmayan tatbikat haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı