Gündem Haberleri

  Muğla'da dinamit paniği

  AA
  20.12.2014 - 11:16 | Son Güncelleme:

  Marmaris'te bir otel inşaatı için gerçekleştirilen hafriyat çalışmaları sırasında kayalıkların dinamitle patlatılması heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. Patlamayla metrelerce havaya fırlayan bazı taş parçaları etraftaki evlere zarar verdi. Çalışmadan haberi olmayan mahalle sakinleri yaşadıkları panik ve korkuyla duruma tepki gösterdi.

  İçmeler Mahallesi'nde ormanlık alana yakın bir yerde yapılacak olan otel inşaatı için hafriyat çalışmalarına başlandı. Yer açmak amacıyla arazinin bir bölümünde bulunan kayalıkların dinamitle patlatılması için gerekli izinlerin alınmasının ardından, polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı.

  PATLAMA YERİNDEN İLK KARELER  Kayalığa 7 metre derinliğinde çok sayıda delik açılarak dinamit lokumları yerleştirildi. İşçiler ve polisler cep telefonları, gazeteciler ise kameralarıyla patlama anını görüntülemek için bekledi. İşçiler, polis ekipleri ve gazetecilerin bölgeden uzaklaşarak güvenli bir yere geçmesinin ardından dinamitler patlatıldı. Yüksek sesle meydana gelen patlamada kayalığın büyük bölümü parçalandı, metrelerce havaya fırlayan bazı taş parçaları etrafa saçıldı.

  Hafriyat alanının bitişiğinde bulunan bir apartmanın bazı camları fırlayan taş parçaları nedeniyle kırıldı. Patlatma çalışmasından haberleri olmayan bazı mahalle sakinleri, kısa süreli korku ve panik yaşadı. Evlerinden dışarı çıkarak ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

  İnşaat yetkilileri, hem zaman alacağı hem de mahalle halkının daha fazla rahatsız olacağını düşündükleri için kayalıkları iş makineleri yerine patlatma yöntemiyle ortadan kaldırmaya karar verdiklerini söyledi. Parçalanan kayalar, iş makineleriyle yüklendikleri kamyonlar tarafından bölgeden taşınmaya başlandı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı