Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muğla'da bisiklet şöleni

“Karya'dan Likya'ya Bisiklet Turu 2011”, Muğla'da start aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muğla Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen tura, yerli ve yabancı 70 sporcu katıldı.

Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Bülent Savran, start öncesi Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, yerli ve yabancı bisiklet tutkunlarının doğayla iç içe kültürel bir gezi yapacağını söyledi.

Muğla'dan başlayacak turun Ula-Köyceğiz-Dalyan güzergahının ardından Fethiye'de sona ereceğini belirten Savran, “Dünyada bisikletçilerin arzu ettiği ve beklediği hususların tamamı bölgemizde mevcut. Biz çok zengin tarih ve coğrafyaya sahibiz” dedi.

“Karya'dan Likya'ya Bisiklet Turu 2011”in 3 gün süreceğini vurgulayan Savran, sporcuların toplam 225 kilometre pedal çevireceklerini kaydetti.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün de, Muğla'nın “Bisiklet dostu” bir şehir olduğuna dikkati çekerek, “Belediye olarak kentimizde bisiklet kullanımının artırılmasını sağlamak için bisiklet yolları yaptık. Bisiklet sporunun gelişmesi, özellikle gençler arasında yaygın hale gelmesi için Muğla'da bisiklet kullanımını günlük yaşantı içerisinde artırmak istiyoruz. Bunun için 27 kilometrelik bisiklet yolu projemiz var ve bunun bir kısmını gerçekleştirdik” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz