MUĞLA HABERLERİ

Muğla şiveli kamu spotu

DHA
27.03.2017 - 15:45Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin (MHRS) tanıtımı için 'Muğla şiveli' kamu spotu hazırlatıldı. MHRS ile vatandaşların sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylığından bahsedilen spotta, dizi oyuncusu Gülnihal Demir rol aldı.
Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nce, halkın MHRS farkındalığını arttırmak, hizmetten verimli bir şekilde faydalanmalarını sağlamak üzere bilgilendirme faaliyetleri sürdürülüyor. Genel sekreterlik tarafından vatandaşların MHRS'yi tanımaları ve etkin kullanmaları için 3 dakika 46 saniyelik kamu spotu hazırlatıldı. MHRS tanıtımı için Tuna Rezidans'ta basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, 'Fatma anneanne' rolüyle tanıtım spotunda rol alan ünlü oyuncu Gülnihal Demir ve 'Ali Can' rolündeki 9 yaşındaki Kerem Çınar katıldı.
Sistemin faydaları hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Rıza Murat Himoğlu ise, "MHRS ile muayene olmak istediğiniz hastaneye gitmenize gerek kalmadan 'online' olarak dilediğiniz doktora muayene olabilmek amacı ile randevunuzu hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. MHRS, hastaların muayene öncesi gereksiz yere beklemesini önleyerek zaman ve enerji kaybının önüne geçmemizi sağlayan bir uygulamadır. Hizmetin daha hızlı alınmasını sağlayarak, hastanelerde daha sakin ve huzurlu bir çalışma ortamında vatandaşlara kaliteli hizmet verilmesini sağlar. MHRS ile yaşlı ve engelli vatandaşlar hastaneye gitmeden evlerinden kolaylıkla randevu alabilirler ve bu uygulamayla vatandaşların hastanelere gelip muayene olamamaları riski önlenmiş olur. Bu kapsamda sağlık tesislerimizden hizmet almak isteyen tüm vatandaşlarımızı MHRS'den randevu alarak muayene olmaya davet ediyoruz" dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından MHRS kamu spotunun Sağlık 81 ildeki hastanelerde paylaşılacağı öğrenildi.
Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muğla şiveli kamu spotu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muğla şiveli kamu spotu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı