Ege Haberleri

EGE

  Muğla şenlenecek

  Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)
  26 Eylül 2013 - 01:15Son Güncelleme : 24 Eylül 2013 - 16:27

  MUĞLA Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenen Kültür Şenliği, 27-29 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak.

  CHP'li Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Başkan Vekili Yavuz Kayı ile birlikte Altınkalp Restoran'da düzenlediği basın toplantısıyla 22. Kültür Şenliği hakkında bilgi verdi. 1984 yılından bu yana düzenledikleri şenliğin 22'ncisine ulaşmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Gürün, sahip oldukları sosyal, kültürel, doğal ve mimari zenginliklerle bu şenlikleri yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Gürün, “Bu yılki şenlik kapsamında Düğerek Sosyal Tesisi ve Spor Salonu açılışı, konserler, tiyatro, resim, ebru, fotoğraf sergisi, bayanlar yavaş bisiklet yarışı, çocuk etkinlikleri, kitap tanıtımı, şiir ve türkü dinletisi, bal şenliği, rahvan at yarışı, satranç turnuvası, 9. Trap, Okçuluk, Skeet ve Kurşun Atış Gösterisi, yayla etkinlikleri gibi birçok etkinlik Muğlalılarla buluşacak” dedi.


  Toplantıda ayrıca Muğla’da hayata geçirilen tesisler ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Gürün, “Amfitiyatro, devam eden restorasyon çalışmaları, Saburhane Meydanı düzenlemesi, Düğerek Sosyal Tesisleri, bisiklet yolları, Asar Dağı Yürüyüş Yolu ve tıp fakültesi tamamlandıktan sonra Muğla bir spor, sağlık ve kültür kenti durumuna gelecek. Muğla, yeşil alan bakımından Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi. Şu anda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 7,9 metrekare. Göreve geldiğimizde 63 bin metrekare olan yeşil alan miktarını, 499 bin 655 metrekareye çıkardık” diye konuştu.


  Başkan Gürün, Muğla ile Kötekli arasında bisikletle gezme imkanını sağlayacak yol ihalesine de önümüzdeki günlerde çıkacaklarını ifade ederek, “Bisiklet yolu ağı, 26 kilometreye bağlandı. Önümüzdeki günlerde bisiklet ihalesine çıkacağız. Bu ihaleyle, 1 TL karşılığında Kötekli Mahallesi’nden Muğla’ya bisikletle gelme imkanı sağlanacak. Aynı şekilde Muğla’dan da Kötekli Mahallesi’ne 1 TL’ye gidilebilecek.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı