MUĞLA HABERLERİ

Muğla’da Öğrencilere Eğitim Seti Dağıtıldı

IHA
23.10.2015 - 13:51Son Güncelleme :

MUĞLA'NIN KÖYCEĞİZ İLÇESİNDE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERE EĞİTİM YARDIMI YAPILDI.

IHA

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde eğitim gören öğrencilere eğitim desteği sağlandı. Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde hazırlanan Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi (GEF) kapsamında Köyceğiz ilçesinde öğrencilere eğitim seti dağıtıldı.
Köyceğiz Zeytinalanı İlkokulu’nda düzenlenen törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
GEF projesinin önemine değinen Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara; GEF projesi, Orman Genel Müdürlüğümüzün ve Orman Bakanlığımızın bir çok projede olduğu gibi hem biyolojik çeşitliliği koruma arttırma, iyileştirme, çevresel değerlere önem verme yanında entegre orman yönetimini hep beraber burada yaşayanlar ile birlikte orman yönetimini hedefleyecek, Birleşmiş Milletler, Uluslararası bir çok projenin içerisinde yer alarak hedefe doğru ilerlemekte sadece biyolojiyi ve çevreyi öne almayan aynı zamanda insan odaklı insanı da önce alan bir çalışmanın örneği, eğitimden başlayarak, yöredeki insanların ekonomisini dikkate alarak tali ürünleri işleme bunlar ile ilgili bir takım kaynaklar oluşturmayı hedefleyen bir proje. İnşallah yöremize, ülkemize faydalı getirileri olacaktır’’ dedi.
Çağdaş eğitimin önemini belirten Muğla Valisi Amir Çiçek ise; ‘’5 bölgede her işletme müdürüne verilen bir görev burada Köyceğiz işletme müdürlüğümüzün seçilmesinin sebebi de bu bölgedeki orman değerlerinin yüksek değerde olması, Birleşmiş Milletler kalkınma programı çerçevesinde Birleşmiş Milletler fonu, Orman Genel Müdürlüğümüzün ve Orman Bakanlığımızın sunduğu 2018 yılına kadar sürecek bir proje, biz çocuklarımıza daha öğrenci iken çevre sevgisini aşılayabilirsek verdiğimiz eğitim daha da yaşanabilir bir eğitim olur. Orman İşletme Müdürlüğümüzün hazırladığı hediye çantalarımızı çocuklarımıza verdik. Çantanın içinde bulunan şifre çok önemli çünkü çağdaş ve online eğitimi kolaylaştırıcı bir vasıta olacak’’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muğla’da Öğrencilere Eğitim Seti Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 13 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muğla’da Öğrencilere Eğitim Seti Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı