MUĞLA HABERLERİ

Muğla’da 139 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

IHA
28.09.2015 - 14:00Son Güncelleme :

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINDA VALİ AMİR ÇİÇEK VE PROTOKOL ÜYELERİ ÇOCUKLARLA AYNI SIRAYI PAYLAŞTI

IHA

2015-2016 eğitim-öğretim yılı Menteşe Dumlupınar İlkokulu’nda düzenlenen tören ile başladı. Törene Vali Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Büyükşehir Belediye Bakanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.
Törende yaptığı konuşmada öğrencilere, öğretmenlere ve velilere, 2015-2016 eğitim öğretim yılının huzur dolu, hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde geçirilmesini dileyen Muğla Valisi Amir Çiçek, “Yaz tatilinde eğitim-öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumu hazır hale getirildi. Okullarımızın, gereken onarımları yapıldı. Bizim amacımız çocuklarımıza iyi bir eğitim vererek onları vatana ve millete hayırlı insan olarak yetiştirmek” dedi.
Bilginin işlenerek deneyime dönüştürülmesinin önemine dikkat çeken Vali Çiçek, “Öğrencilerimizin bilgiyi hayata geçirerek, davranış şekline dönüştürülebileceği bir eğitim almalarını çok önemsiyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimize sadece bilgiyi transfer etmeyecek. Bilgi ile birlikte karşısındaki çocuğun yaşına göre davranış şekillerini ve o bilgiyi kullanabilme kabiliyetini geliştirecek. Eğitimde bunu başardığımız takdirde çocuk hayata daha iyi hazırlanmış olur. Bu şekilde öğrenim hayatını bitirdiğinde çocuklarımız kendi kimliğini, kişiliğini ve sorumluluğunu kazanır. Eğitimin en önemli amaçlarından biri budur” dedi.
GÜVENLİ EĞİTİM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Güvenli eğitimin üzerinde hassasiyetle durulduğunu ifade eden Vali Çiçek sözlerine şu şekilde devam etti:
“Üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi güvenli eğitimdir. Bu konuda emniyet ve jandarma teşkilatlarımız sorumluluk bölgelerinde okullarla ilgili genel güvenliliği sağlamakta.”
Velilerin okulla kurduğu iletişimde çocukların başarısında etkin rol oynadığını söyleyen Vali Çiçek, “Velilerimiz öğrenciler, öğretmenler ve okullarla ilgilenmesi gerekiyor. Okul aile birliklerimiz öğretmenlerimizle işbirliği içerisinde çalışmalı ki istediğimiz hedeflere ulaşalım” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci eğitim-öğretim yılı açılışında yaptığı konuşmada, öğrencileri geleceğe hazırlayabilmek için çalıştıklarını açıkladı. Ekinci, “Okuyabilmek için kilometrelerce yol kateden, bir sınıfta 90, bir sırada 5 kişinin oturduğu günlerden bilgisayar, akıllı tahta ve tablet ile ders yapılan günlere geldik. Öğrencilerimizden tek isteğimiz başarı. Bunun için yönetici olarak bizlere, öğretmenlere ve ailelerimize büyük görevler düşüyor” dedi.
Muğla genelinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 758 okulda 130 bin 950 öğrenci 10 bin 336 idareci ve öğretmen görev aldığı açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muğla’da 139 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muğla’da 139 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  19:23
 • Yatsı
  20:38
Sayfa Başı