Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müftününki hizmet otomobili

  Hürriyet Haber
  26.07.2001 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Muğla'nın Datça İlçesi Müftülüğü'ne alınan otomobilin, makam değil hizmet otomobili olduğunu ve alımında herhangi bir suç unsuru bulunmadığını söyledi.

  Yılmaz, Datça Müftüsü Osman Aytekin'in Türkiye Diyanet Vakfı Datça Şubesi tarafından toplanan yardımlarla kendisine aldığı iddia edilen otomobilin, makam otomobili olmadığını bildirdi. Yılmaz, 1996'da Bodrum ilçe müftüleri toplantısında Muğla'nın ilçelerine hizmet aracı alımının kararlaştırıldığını ve bunun için dönemin valisinin de onay verdiğini belirtti. Otomobil alımında herşeyin yasal olarak yerine getirildiğini söyleyen Yılmaz, ‘‘Herhangi bir suç unsuru yok. Hizmetin yürümesi için de otonun alınması gerekli. Müftülerin günde 5 vakit, imamlar ile vaaz ve irşad hizmetlerinin yürütülmesini, cami hizmetlerini de denetlemesi gerekiyor. Bu yüzden oto alımında hiçbir mahsur yok. Çünkü bu oto makam aracı değil, hizmet aracıdır’’ dedi.

  Datça Müftüsü Osman Aytekin de Diyanete gönderdiği yazıda, ‘‘Oto, 6 milyar liraya alındı. Otonun alımı için gerekli mercilerden de yetki alınmıştır’’ dedi. Aytekin, iddiaların 3-5 kişinin halkın dini duygularını zedelemek için yaptığı mesnetsiz suçlamalar olduğunu kaydetti.
  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı