DÜZCE HABERLERİ

Müftü Emen Hafız Yetiştirme Kurslarına Ziyaret Etti

IHA
14.07.2015 - 09:55Son Güncelleme :

MÜFTÜ SELAMİ EMEN KURAN KURSLARINI ZİYARET ETTİ.

IHA

Düzce İl Müftüsü Selami Emen, Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi kapsamında açılan hafız yetiştirme kurslarını ziyaret etti.
İl Müftüsü Selami Emen, proje kapsamında ders gören öğrencileri ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti ve öğretmenlerden bilgi aldı.
Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesinin Türkiye’de hafızlık eğitimiyle ilgili gerçekleştirilen ender projelerden biri olduğunu ifade eden Müftü Emen, ‘‘Bu projeyle, fenni ilimlerle birlikte manevi yönden gelişmiş nesiller yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Kur’an-ı Kerim-i ezberlemiş, onun mesajlarını almış yarının yöneticilerini, mimarlarını, mühendislerini, sosyologlarını, eğitimcilerini, fenni ilimlerle birlikte, manevi ilmini almış iki yönü gelişmiş nesiller yetiştirmek amaçlanmaktadır. İmam Hatiplilik ruhuna sahip yeni nesiller bu projeyle Kur’an-ı Kerim’i temiz, duru ve dingin bir kalple okuyup anlayacaklar ve buna mütabık bir hayat sürmelerinin önü açılmış olacaktır” dedi.
Bu projede öğrenim gören öğrencilerin sınavla alındığını belirten Emen, “Pilot okul olarak Düzce Mehmet Zahid Kevseri İmam Hatip Ortaokulu seçilmiştir. Yazılı ve mülakat sınavında başarılı olan ilk 100 öğrenci Düzce İmam Hatip Ortaokulunda yaz Kur’an kursunda hazırlık eğitimi görmektedir. Bu öğrenciler 2015-2016 eğitim öğretim yılında Düzce Mehmet Zahid Kevseri İmam Hatip Ortaokulu’na nakil yoluyla kayıt olup, eğitimlerine burada devam edecekler” diye konuştu
Ayrıca Müftü Emen, öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerinin de düşünüldüğü proje kapsamında ortaokul süresince diğer derslerin yanında Hafızlık eğitimi alacak öğrencilerin derslerindeki başarılarını arttırmak amacıyla hafta sonu ek ders çalışmasının da yapılacağının bilgisini verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Müftü Emen Hafız Yetiştirme Kurslarına Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müftü Emen Hafız Yetiştirme Kurslarına Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı