MERSİN HABERLERİ

Müfide İlhan Kurs Merkezi’nde Yeni Dönem Kursları Başladı

IHA
23.10.2015 - 14:00Son Güncelleme :

AKDENİZ BELEDİYESİ’NE BAĞLI MÜFİDE İLHAN KURS MERKEZİ’NDE YENİ DÖNEM ÜNİVERSİTE, TEOG, KİŞİSEL GELİŞİM, DİL VE BECERİ KURSLARI BAŞLADI. KURSİYERLERİ İLK DERS GÜNÜNDE AKDENİZ BELEDİYESİ EŞ BAŞKANLARI YÜKSEL MUTLU VE FAZIL TÜRK DE YALNIZ BIRAKMADI.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Müfide İlhan Kurs Merkezi’nde yeni dönem üniversite, TEOG, kişisel gelişim, dil ve beceri kursları başladı. Kursiyerleri ilk ders gününde Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk de yalnız bırakmadı.
Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Müfide İlhan Kurs Merkezi’nde bulunan Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi ile beceri ve dil kurslarında yeni dönem başladı. Gerek üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik eğitim programı gerekse beceri ve dil kursları ile başta gençler olmak üzere her yaştan vatandaşın yararlandığı Müfide İlhan Kurs Merkezi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı açılışı, Eş Başkanlar Mutlu ve Türk’ün katılımıyla gerçekleşti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Müfide İlhan Kurs Merkezi yetkilileri, üniversite ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) hazırlık programı ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen diğer kurslar hakkında Eş Başkanlara bilgi verdiler. Özellikle üniversite hazırlık kurslarına devam eden öğrencilerle bir süre sohbet eden Eş Başkanlar, yaşamlarının en önemli dönüm noktalarından biri olan üniversite sınavlarında öğrencilere başarı dileklerinde bulundular.
Akdeniz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi, gençleri TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlıyor. Üniversite hazırlık kurslarına 10, 11, 12’nci sınıf öğrencileri ve lise mezunu gençler katılıyor. Eylül ayı içerisinde derslerin başladığı üniversite hazırlık kurslarında, hafta içi ve hafta sonu ders verilen eğitimlere 360 öğrenci devam ediyor. Dersler, 2016 yılının Haziran ayında yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesine kadar devam edecek. TEOG sınavına hazırlık kursları için başvuruları almaya devam eden Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi, önümüzdeki günlerde ders başı yapacak. Merkez, bu yıl 120 öğrenciyi kabul edecek” denildi.
Öte yandan, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile de dil, kişisel gelişim ve beceri kurslarının başladığı bildirildi. 12-20 kişilik sınıflarda devam eden eğitimlerin tamamen ücretsiz verilduğu belirtilen açıklamada, programı başarıyla tamamlayanlara Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika verildiği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Müfide İlhan Kurs Merkezi’nde Yeni Dönem Kursları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müfide İlhan Kurs Merkezi’nde Yeni Dönem Kursları Başladı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı