İZMİR HABERLERİ

Müfed Başkanı Necip Nasır’dan İzmir’e Kentsel Dönüşüm Uyarısı

IHA
01 Ekim 2015 - 10:43Son Güncelleme : 01 Ekim 2015 - 10:44

MÜTEAHHİTLER FEDERASYONU (MÜFED) BAŞKANI NECİP NASIR, BİR DEPREM BÖLGESİ OLAN İZMİR'DE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEREK, "DÖNÜŞÜM, ÖZELLİKLE NÜFUS YOĞUN BÖLGELERDE BAŞLAMALI" DEDİ.

IHA

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, bir deprem bölgesi olan İzmir’de kentsel dönüşümün önemine dikkat çekerek, "İzmir, bilindiği gibi birinci derece deprem bölgesi. Kentin yüzde 85’i dönüşüme muhtaç. Dönüşüm, özellikle nüfus yoğun bölgelerde başlamalı" dedi.
Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, İzmir Kordon Rotary Kulübü’nün düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak katıldı. İzmir’in deprem bölgesinde olduğuna dikkat çeken Nasır, kentsel dönüşümün nüfusun yoğun olduğu yerlerden başlaması gerektiğini söyledi. Nasır, "Dönüşüm, özellikle nüfus yoğun bölgelerde başlamalı. Yeni yapılacak binalar da, çevresiyle bütüncül ve sosyal donatılarla birlikte planlanmalı" diye konuştu.
Sanayileşmeyle birlikte, kent nüfusu yoğunluğunun fazlalaştığını ve Türkiye’de gerekli planlamaların zamanında yapılmamasıyla birlikte gecekondulaşmanın da arttığını dile getiren Necip Nasır, "Bir devrim niteliği taşıyan 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası ile birlikte yerel yönetimlere büyük iş düşüyor. Bölgesini en iyi tanıyan ve halkın ihtiyaçlarını bilen ilçe belediyeler de, gerekli planlamaları ivedilikle yapmalı. İzmir, bilindiği gibi birinci derece deprem bölgesi. Kentin yüzde 85’i dönüşüme muhtaç. Yarın bir gün deprem olduğu zaman yaşanacak can ve mal kayıplarının vebalini kimse taşıyamaz. Bunların önüne geçmek için kentsel dönüşüm mutlaka uygulanmalı” diye konuştu.
Kentsel dönüşümle elde edilecek yeni arsaların, sadece bina olarak değil, yeni yollar ve yeşil alanlarıyla bir bütün olarak planlanması gerektiğine dikkat çeken Nasır, bunun tüm kent aktörlerinin bu konuda tek ses olarak aynı amaç için çalışmasıyla mümkün olacağını da sözlerine ekledi.
İzmir Kordon Rotary Kulübü Başkanı Halil Erdem de, katılımlarından ötürü MÜFED Başkanı Necip Nasır’a teşekkürlerini sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Müfed Başkanı Necip Nasır’dan İzmir’e Kentsel Dönüşüm Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müfed Başkanı Necip Nasır’dan İzmir’e Kentsel Dönüşüm Uyarısı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı