Sakarya Haberleri

SAKARYA HABERLERİ

  Müezzinoğlu'dan CHP Lideri'ne: Sen nasıl Atatürkçüsün? (3)

  DHA
  13 Mart 2017 - 16:03Son Güncelleme : 13 Mart 2017 - 16:03

  Müezzinoğlu'dan CHP Lideri'ne: Sen nasıl Atatürkçüsün? (3)

  MİLLETTEN KORKUYORLAR
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı'nın yeni binasının açılışına da katıldı. Partililerle bir araya gelen Bakan Müezzinoğlu, CHP'nin anayasa değişikliği konusunda milletten korktuğunu belirterek, "Esasında herkes biliyor ki bugüne gelişimizin en büyük müsebbibi Cumhuriyet Halk Partisi. 'Siz bu ülkeye eşi başörtülü birini cumhurbaşkanı seçemezsiniz' diyerek 367 ucubesini çıkardılar. Millete bedel ödeten hiçbir yanlışın içinde biz olmadık. Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki 'Halk hakemlik yapacak'. Peki ey Kılıçdaroğlu halk hakemlik yapacak da neden 3 ay önce halkın hakemliğine bu sistemin gelişinin önünü kesmek için uğraştın? Cumhurbaşkanımız gitti ve dedi ki 'Sen Cumhurbaşkanlığı sistemine karşıysan parlamenter sistemle ilgili önerini getir. Halk aklıyla analiz yapsın, kimi isterse onu seçer. Ama ona da 'Hayır' dediler. Neden? Milletten korkuyorlar" dedi.
  Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu'nun vatandaşlara anayasa değişikliğini anlatırken yalan söylediğini ifade ederek şöyle konuştu:
  "Kılıçdaroğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde buradaydı. Sakaryalı annelerin gözünün içine baka baka, çok üzülerek söylüyorum yalan söyleyerek siyaset yapıyor. Diyor ki bunlar 18 yaşındaki çocukları milletvekili yapacak, kendi çocuklarını askerlikten kurtaracak. Sonra 2 yılda bunları emekli yapacak. Temiz, saf, dürüst vatandaşımız senin bu yalanını yer mi? Bir siyasi partinin genel başkanı anayasayla ilgili değişikliği yalan söyleyerek, milleti kandırmaya çalışarak nasıl anlatacak? 18 yaşındayla 25 yaş arasında bizim 8 milyon evladımız var. Bunlara ne diyoruz biz? Belediye başkanlığına 23 yaşındaki bir genç neden aday olmasın? Vatandaş seçer veya seçmez. Neden engel oluyorsun?"

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  SakaryaBugün20 ºCAçık
  • Perş12 ºC
  • Cuma11 ºC
  • Cmts15 ºC
  • Pazr19 ºC
  • Pzts18 ºC
  • Salı17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı