Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müezzin’e sürgün zulümdür

  Hürriyet Haber
  26.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme: 25.09.2013 - 23:50

  Diyanet ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üye oldukları, KAMU-SEN’e bağlı Türk Diyanet Vakıf Sendikası, Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii imam ve müezzini Fuat Yıldırım’ın görev yerinin değiştirilmesini sitesinde yayınlanan bir açıklamayla eleştirdi.

  Gezi Parkı eylemleri sırasında polis müdahalesinden kaçan göstericilerin sığındığı camide içki içilip içilmediği tartışmasının din görevlisi Fuat Yıldırım üzerinden yürütüldüğüne işaret edilen açıklamada, “Bu görevlendirmenin yani sürgünün vicdanla, insanlıkla ve din hizmeti sunmakla bağdaşır yanı yoktur. Şahıs ve aile olarak mağdur ve mazlum olan bir din görevlisine yapılan bu uygulama tam anlamıyla bir zulümdür” denildi.

  BOZDAĞ’A ELEŞTİRİ

  Açıklamada Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın konuyla ilgili sözleri de eleştirilerek Diyanet İşleri Başkanlığı’na ‘çalışanlarına sahip çıkması’ çağrısı yapıldı: “Olağandışı bir gösteri neticesinde toplumun can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli birimlerin dahi çaresiz kaldığı bir ortamda, ‘cami görevlisinin yapması gereken var’ açıklaması ne kadar doğrudur? Yalnız olmasına ve yalnız bırakılmasına rağmen müezzin-kayyım en iyi şekilde görevini yapmıştır. Fakat kurumu, yani Diyanet İşleri Başkanlığı ve İstanbul İl Müftülüğü onu korumamıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarına sahip çıkmalıdır. Bu haksız görevlendirme derhal iptal edilmelidir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı