Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müebbet bile verseniz tanımam

  Mikail PELİT / DHA
  13.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.01.2011 - 22:13

  Malatya’da, havaya açtığı ateş sonucu Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Begüm Kartal’ın ölümüne yol açmaktan yargılanan Osman Ulu, CMK 102. madde gereği tahliye edildikten sonra dünkü duruşmaya tutuksuz katıldı.

  Ulu, “Mahkeme 25 yıl da, müebbet de verse kararı tanımıyorum. Suçsuz olduğuma sizi inandıramadım” dedi.

  GALATASARAY Üniversitesi öğrencisi Begüm Kartal’ı düğünde rastgele ateş açarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Osman Ulu, CMK’nin 102’nci maddesi yürürlüğe girince tahliye edildi. Malatya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya da dün avukatıyla tutuksuz sanık sıfatıyla katıldı. Osman Ulu, “Bana mahkeme 25 yıl da, müebbet de verse kararı tanımıyorum. 5 yıldır yatıyorum. Suçsuz olduğuma sizi inandıramadım” dedi.

  Savcı üst sınır istedi

  Cumhuriyet savcısı, mütalaasında sanığın üst sınırdan cezalandırılmasını talep ederken, Begüm Kartal’ın anne ve babasını temsil eden avukat, Ulu’nun tutuklanmasını istedi. Sanık ve avukatı savunma için ek süre isteyince, duruşma sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verilerek 24 Ocak’a erteledi. Sanık Osman Ulu’nun amcası Yaşar Ulu, adliye çıkışında “Bir türlü çözülemeyen cinayeti JİTEM Osman Ulu’nun üzerine yıktı” diye konuştu. Yerel mahkeme daha önce sanığı 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırmış, Yargıtay temyiz edilen kararı bozmuştu. Mahkeme bir kez daha aynı kararı vermiş, Yargıtay yine bozmuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı