Gündem Haberleri

  Müdüre sitem

  Nuray BABACAN / ANKARA
  22.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un TBMM Şemdinli Komisyonu'na verdiği ifade hükümette rahatsızlık yarattı. Uzun, komisyonda, bölgede yaşananları kasdederek, "Hırsız evdeyse kilidin bir anlamı yok" demiş ve devlet birimlerinin içindeki bazı güçlere dikkat çekmişti.

  Uzun'un sözlerine ilk tepki Adalet Bakanı Cemil Çiçek'ten geldi. Uzun'u "bilgi vermek değil yorum yapmakla" eleştiren Çiçek, "Bundan sonra bu tür garipliklerin yaşanmaması lazım. Kimse bu komisyonlar üzerinden popülarite elde etmeye, kahramanlık yapmaya kalkışmasın. Bir endişesi, tereddüdü varsa, eğer böyle bir bilgi varsa, o bilgiler, ifadeler doğruysa Adalet Bakanı’na, İçişleri Bakanı’na vermesi, savcılıklara iletmesi gerekir, eğer gereği yapılmazsa, biz bunun her türlü sorumluluğunu alırız" dedi.

  İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da Uzun'un değerlendirmelerine tepki gösterdi. Aksu, Hürriyet'e, " Kendisiyle görüşeceğim. Ancak elinde böyle bir bilgi varsa, bana da değil, gidip yargıya bildirmesi gerekir" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı