Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Müdür ve öğretmenler okul boyuyor

  DHA
  11.07.2015 - 11:13 | Son Güncelleme:

  Isparta'da 14 derslikli Zübeyde Hanım İlkokulu'nun boya badana işlerini okul müdürü, müdür yardımcısı, rehberlik öğretmeni ve hizmetli birlikte yapıyor.

  Halife Sultan Mahallesi'nde bulunan Zübeyde Hanım İlkokulu, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına okul müdürü, idari kadro ve öğretmenler tarafından hazırlanıyor. Okul Müdürü Adnan Çelik, Müdür Yardımcısı Naim Akgün, rehberlik öğretmeni Osman Özkan ve hizmetli Önder Pandal, okulun boya-badanasıyla temizlik işlerini 2 bin liralık tasarruf sağlama adına kendileri yapıyor. 332 öğrencinin eğitim ve öğretim göreceği okulda 17 öğretmenin görev yaptığını belirten Okul Müdürü Adnan Çelik, okulun eksikliklerini belirleyerek kendi çabaları ile bunları giderme yoluna gittiklerini söyledi. Sadece malzeme teminini Milli Eğitim Müdürlüğü'nün karşıladığı, işçiliği ise okul idarecileri olarak kendilerinin üstlendiğini hatırlatan Çelik, şöyle konuştu:
  "İşçiliği hizmet satın alma yöntemiyle yapabilirdik. Hesap yaptık 2 bin lira gibi bir işçilik ücreti çıkıyor. 14 derslik var. Hem boya badana hem de temizlik için bu para harcanacaktı. Bağışlarla, katkılarla aile birliğine gelen paraları işçiliğe vermek yerine yeni dönemde eğitim hizmetlerinde kullanmak istedik. O nedenle müdür yardımcım, rehberlik öğretmenim ve hizmetlimizle konuştum, onlar da seve seve evet, dediler. Ve işe koyulduk. Okulu boyuyoruz, temizliğini yapıyoruz, bakım onarım işlerini elimizden geldiğince yapıyoruz."
  Ayrıca, okula güvenlik sistemi kazandırdıklarını ve bunu da tamamen kendi imkanlarıyla yaptıklarını belirten Müdür Çelik, "Günümüzde güvenlik olayı çok önemli. Biz de okulumuza güvenlik sistemi kurdurmayı planladık ve yaptığımız hesaplarla bu işin bize çok masraflı olacağını belirledik. Bu doğrultuda, biz de kameraları satın alarak sistemi okulumuza tamamen kendi öğretmenlerimizle döşedik. Böylece, sadece kamera ücreti ile olayı bitirmiş olduk" diye konuştu.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı