ANTALYA HABERLERİ

Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Milli Eğitimden Muhakkiklik Kursu

IHA
11.07.2015 - 12:56Son Güncelleme :

MAARİF MÜFETTİŞİ İLHAN DEMLİ, TARAFINDAN MANAVGAT'TAKİ OKUL MÜDÜRÜ VE MÜDÜR YARDIMCILARINA EĞİTİM VERİLDİ

IHA

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde görev yapan okul müdürü ve müdür yardımcılarına soruşturma teknikleri ve muhakkiklik kursu verildi.
Manavgat’ta görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına Maarif Müfettişi İlhan Demli tarafından soruşturma teknikleri ve muhakkiklik kursu verildi. 30 saatlik kursun ardından gerçekleştirilen sertifika töreninde İlçe Milli Eğitim müdürü Muammer Sarıdemir, Devlet Memurluğunun olmazsa olmazlarından birinin Muhakkiklik olduğunu söyledi.
Muhakkikliğe zaman zaman ihtiyaç duyulduğunu belirten Sarıdemir, “Bu konuda idarecilerimizin yetişmeleri gerekiyor. 24 yıllık öğretmenlik sürecimin tamamı idarecilikle geçti. Hiçbir zaman bilmediğimiz bir konuda ben bunu nasıl olsa yaparım demek yerine bilen bir arkadaşımızdan yardım almayı tercih etmeliyiz. Böylelikle en doğrusunu öğrenip en doğrusunu yapma imkanı bulacağız” dedi.
Maarif Müfettişi İlhan Demli ise gerçekleştirilen eğitimin adının Soruşturma Teknikleri ve Muhakkiklik Kursu olduğunu belirterek “Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talep doğrultusunda il milli eğitim müdürlüğü eğitimi vermem için beni görevlendirdi. Son zamanlarda Türkiye genelinde müfettiş sayısının az olması, soruşturma ve incelemelerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle şikayetler büyük artış göstermektedir. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından soruşturmaların yerinde yani ilçede yapılması için ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından bazı okul müdürü ve müdür yardımcısı arkadaşlar belirlenerek bu kursa katılımları istendi. Soruşturma nasıl yapılır, Ön inceleme, inceleme nasıl yapılır konularında teknik bilgiler verdik” diye konuştu.
Seminerin ardından katılımcılara sertifikaları verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Milli Eğitimden Muhakkiklik Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müdür Ve Müdür Yardımcılarına Milli Eğitimden Muhakkiklik Kursu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı