YALOVA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Müdür Tosun ile meslek söyleşisi

DHA
30.10.2017 - 13:35Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğrencilerle meslek üzerine söyleşi yaptı. Müdür Tosun, söyleşide, “Siz öğrencilerimizin akademik ve sosyal alanda başarılı, güçlü bireyler olabilmeleri adına her yıl olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılı için de birçok planlamalar yaparak, çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her zaman ve her koşulda, değerleriyle bütünleşmiş, bilimsel bakış açısına sahip, kişisel becerileri gelişmiş, donanımı yüksek bireyler olabilmeniz için yeni eğitim sistemlerini takip etmekte, bu konuda araştırmalar yapmakta ve uygun gördüklerimizi programımız içine alarak sizlerle paylaşmaktayız” dedi.

“Bizler eğitimciler olarak her zaman sizler için en iyi ve doğru olanı arayıp bulma, her biriniz için bireysel olarak en uygun koşulları sağlama çabamızı büyük bir güçle sürdürmekteyiz” diyen Tosun, şöyle devam etti:

“Sizlerin de kendinize ve ailenize karşı sorumluluklarınızı yerine getireceğinize, öğretmenlerinizden ve okulun olanaklarından etkin ve verimli şekilde faydalanacağınıza inancım sonsuzdur. Başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmek için iyi bir planlamaya, disipline ve sürdürülebilir bir çalışma alışkanlığına sahip olmalısınız. Geri getirme imkânımızın olmadığı en önemli kavramın zaman kavramı olduğu gerçeğini unutmadan, hedefler belirleyeceğinize ve bu hedefler doğrultusunda durmaksızın, yorulmadan çalışacağınıza inanıyorum. Yapabileceğinize inanın, başaramayacağınız hissine kapılmadan, kararınız hangi meslek olursa olsun emek verin ve çalışın.”

Değişimin günümüzde önemli bir kavram olduğunu ifade eden Müdür Tosun, “Teknolojide değişim, bilimde değişim derken aslında dünya topyekûn ve hızlı bir değişim sürecinde. Yeni teknolojilerin hayatımıza girmesiyle, insanoğlu bir yandan bu teknolojiye ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da daha yeni teknolojiler için kafa yoruyor. Tarım uygarlığından içinde bulunduğumuz dijital çağla gelinen süreçte; dijital hayatımızın mimarı teknolojik gelişmeler; çalışma şeklimizden, ilişki kurma biçimimize kadar her şeyi değiştirdi. Teknoloji kullanımında iyi olmak zaten gereklilik, bunun yanında önemli olan yeni teknoloji geliştirebilmek olduğunu, insan ve yapay zekânın birlikte düşünüldüğü geleceğin iş dünyasında; farklı ve faydalı olan, teknolojik algısı yüksek, nano teknolojiyi iyi kavramış ve multidisipliner düşünebilen, çalışabilen adayların daha başarılı olacağı ortada” şeklinde konuştu.

Müdür Tosun, meslek söyleşilerinin öğrencilerin üzerinde, eğitim-öğretim ve devam edecekleri iş yaşantılarında çok olumlu ve bir o kadar da önemli izler bırakacağını söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Müdür Tosun ile meslek söyleşisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Mayıs 2018, Perşembe
 • İmsak
  03:42
 • Guneş
  05:32
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  17:01
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:10

YALOVA NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Keskin Eczanesi

  Merkez
 • Pazar Eczanesi

  Merkez
Sayfa Başı