KÜTAHYA HABERLERİ

Müdür Ender Muhammed Gümüş: Güvenilir Gıda Tüketiminin Takipçisiyiz

IHA
17.08.2015 - 12:43Son Güncelleme :

KASAPLARA YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Kütahya İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda kasaplık hizmeti veren gıda işletmelerinin temsilcilerinin katılımıyla mevzuat bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantıya İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Gıda ve Yem Şube Müdürü Murat Tekeli, Şube Müdürlüğü görevli personeli, Kasaplar Odası Başkan Yardımcısı Vedat Ayva ve Lokantacılar Odası Başkanı Bayram Sertkaya ile sektör temsilcileri katıldı.
Gıda sektörü ile yapılan bu tür toplantıların büyük önem arz ettiğini belirten Müdür Ender Muhammed Gümüş, "Sağlıklı et tüketiminin tüketici sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Bu nedenden dolayı et satışının yapıldığı kasaplarımıza sağlıklı ve güvenilir et satışı yönünden büyük görev düşmektedir. İşletmelerimizin modern bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir.İl Müdürlüğümüzün sadece denetim değil aynı zamanda tüm gıda işletmelerinde olduğu gibi bu sektöre de destek ve verilen hibeler yönünden katkı sağlamaktadır. Sektörün ise gerek Tarım ve Kırsal Kalınma Destekleme Kurumunun vermiş olduğu karşılıksız hibelerden, gerekse de İl Müdürlüğümüzün Kırsal Kalkınma Yatımlarının Desteklenmesi programından vermiş olduğu hibelerden yararlanarak işletmelerimizin daha modern bir yapıya ulaşmasını arzu ediyoruz. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teşkilatı olarak; et sektörünün her alanında faaliyet gösteren sektörümüze ve tüketiciye rehberlik etmek istediği için bu tür toplantıların önemi büyüktür. Tarladan sofraya kadar güvenilir gıda tüketiminin takipçisi olacağız" dedi.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Müdür Ender Muhammed Gümüş: Güvenilir Gıda Tüketiminin Takipçisiyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müdür Ender Muhammed Gümüş: Güvenilir Gıda Tüketiminin Takipçisiyiz haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı