KÜTAHYA HABERLERİ

Müdür Coşkun Esen: Çok Çalışarak Daha İleri Hedeflere Ulaşacağız

IHA
28 Eylül 2015 - 09:38Son Güncelleme : 28 Eylül 2015 - 09:39

KÜTAHYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ COŞKUN ESEN

IHA

Kütahya İl Milli eğitim Müdürü Coşkun Esen, 2016-016 eğitim-öğretim yılına, güçlü ümitler ve artan deneyimlerle girdiklerini ifade etti.
Yeni eğitim-öğretim yılı sebebiyle bir mesaj yayınlayan Esen, 2015-2016 yıllarını eğitime dinamizm ve derinlik kazandırma yılı olarak gördüklerini bildirdi.
Yenilikçi bir nesil istediklerini dile getiren Esen, "Güçlü, gelişmiş ve dünyada söz sahibi bir Türkiye’nin bu hedefine eğitim sayesinde ulaşılacağının farkındayız. Köklü bir medeniyetin torunları olarak, yarınları inşa etmede gerekli potansiyele sahipsiniz. Bu potansiyeli değerlendirmek ve hayallerinizi gerçekleştirebilmek için yeni eğitim öğretim yılının iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.Bulunduğumuz çağın bilgi çağı olduğunu bilmenizi, bilgiyi üretmenizi, araştırmanızı, sorgulamanızı teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmanızı, girişimci ve yenilikçi bir nesil olmanızı istiyorum. İnanıyoruz ki sizler, bahsettiğim özellikleri kazanacak ve önünüzdeki fırsatları değerlendirerek çağın gerektirdiği becerileri kazanmak için çabalayacaksınız.
En büyük arzumuz; sizlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, değerlerini özümsemiş, demokrasiyi içselleştirmiş, insan hak ve hürriyetlerine saygılı, başkalarının haklarına saygı gösteren, sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve sorumluluk sahibi olma erdemlerini kazanmış bireyler olarak topluma katılmanızdır. Şunu iyi biliniz ki, sizler; büyük bir ülkenin, medeniyetlere beşiklik etmiş topraklarında yaşayan evlatlarısınız. Özgüveninizle, gücünüzü atalarınızdan alarak, aydınlık geleceği sizler inşa edeceksiniz. Sizlere güveniyoruz. Ancak biliyoruz ki, eğitimin sonuçları uzun sürede alınmaktadır. Bugünkü çalışmalarınızın meyvelerini on yıllar sonra alacağınızı unutmadan, bugünkü çalışmalarınızla geleceği inşa ettiğinizin bilinciyle çalışmak durumundayız. Bunları başarabilmek için tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak" diye konuştu.
Çok çalışarak daha ileri hedeflere ulaşacaklarını anlatan Coşkun Esen, "Eğitim-öğretimde en büyük yardımcımızın öğretmenlerimizdir. Her başarıda, sizin alın teriniz ve emeğiniz var bunu da bilmekteyim. Görevlerinizi yerine getirirken yaptığınız fedakarlıklar ve özverili çalışmalar asla unutulmayacaktır. Bu toplum ve insanlık size çok şey borçludur. Sizler, kafanızdaki bilgileri sermaye, gönlünüzdeki sevgiyi servet, vicdanınızın sesini müfettiş bildiğiniz sürece şevkiniz hiç eksilmeyecek, gücünüz hiç bitmeyecek ve emekleriniz boşa gitmeyecektir. Ödülleriniz ve tesellileriniz ise, bu memlekete ve insanlığa kazandırdığınız şerefli, dürüst, vatansever ve idealist öğrencilerinizin başarıları ve yaşadığınız iç huzuru olacaktır. Sizlere şimdiden teşekkür ediyor ve bundan sonra da, bu ülkenin değerleriyle donanmış, sorumluluk sahibi ve başarısı yüksek öğrenciler yetiştirebilmek için sizlerin desteğini bekliyorum.Belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmek için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ’Vizyonumuzu’ belirledik ve ilan ettik. Okul ve kurumlarımızın da hedeflerini öğrendik ve sonuçlarını değerlendirdik. Olumlu sonuçlarını ’karakter eğitimi’ etkinlikleri ve akademik başarıyı ölçen Ortak Sınavlar ve LYS sınavlarında gördük. Bu seneye, eğitim öğretime kattığımız yeni okul ve derslikler ile performans esaslı ve memnuniyet odaklı çalışmaya hazır, dinamik yönetim kadrolarımız ile başlıyoruz. Daha ileri hedeflere ulaşacağımızdan hiç ama hiç kuşkum yok"ifadelerini kullandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Müdür Coşkun Esen: Çok Çalışarak Daha İleri Hedeflere Ulaşacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 09 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müdür Coşkun Esen: Çok Çalışarak Daha İleri Hedeflere Ulaşacağız haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   17:00
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı