BURSA HABERLERİ

Mudanya Esnafının Tahliye Krizi Devam Ediyor

IHA
02.10.2015 - 10:55Son Güncelleme :

MUDANYALI ESNAFIN TAHLİYE KRİZİ DEVAM EDİYOR

IHA

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Mudanya esnafı arasındaki tahliye krizi devam ediyor.
Göreve geldikten sonra esnafa yönelik söylem ve eylemleri ile büyük tepki toplayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bir kez daha belediyenin kiracısı olan esnaflara tahliye yazısı gönderdi. Geçen yıl belediye mülklerine yapılan ve yüzde 300’leri bulan zamlar ve tahliye kararları ile dikkat çeken Mudanya Belediyesi, bir yıllık sözleşmeleri dolan esnaf için tahliye yazısı göndermeye başladı. Mudanya Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nden Başkan Hayri Türkyılmaz imzasıyla 14 Eylül 2015 tarihi itibariyle kiracılara gönderilmeye başlanan yazıda, belediye meclisinin Şubat 2015’te aldığı karara dikkati çekildi. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 5 yıl süre ile kira ihalesine çıkarılacağını belirtilen yazıda, mülklerin yıl sonu itibariyle boşaltılarak belediyeye teslim edilmesi istendi.
Mudanya Belediye’nin Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirdiği meclis toplantısında AK Parti’nin sorusu üzerine hal çarşısındaki belediye mülklerinde faaliyet gösteren kiracılarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Türkyılmaz, kimsenin tahliye edilmesini istemediklerini belirterek, “Avukatlarımız araştırdı. Normalde bu dükkânların tahliye edilip ihaleye çıkarılması gerekiyor. Yıl sonunda bu arkadaşlarımızın haklarını koruyacak şekilde ne gerekiyorsa yapılacaktır. Niyetimiz kiracıların çıkması değil, belediyeye karşı görevini yerine getirdikten sonra kalmaya devam etmeleridir” dedi.
Tahliye tebligatları ellerine ulaşmaya başlayan kiracılardan özellikle kahvehanelerin yoğun olduğu hal bölgesindeki esnaf, Başkan Türkyılmaz’ın sözünü tutmasını bekliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Mudanya Esnafının Tahliye Krizi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mudanya Esnafının Tahliye Krizi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı