BURSA HABERLERİ

Mudanya Belediyesi’nden Çıkarılan İşçilerin Hukuk Zaferi

IHA
30.10.2015 - 16:18Son Güncelleme :

MUDANYA'DA İŞÇİLERİN HUKUK ZAFERİ

IHA

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın göreve geldikten kısa bir süre sonra iş akitlerine son verdiği belediye işçileri hukuk mücadelesini kazandı. Yargıtay 7. Dairesi, Mudanya Belediyesi’nin itirazını reddederek, Bursa 10. İş Mahkemesi’nin kararını onayladı.
CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın işten çıkardığı işçileri mahkeme haklı bularak işe iade kararı verdi. 2014 yılının Mayıs ayında işten atılan işçilerin verdiği hukuk mücadelesi Yargıtay 7. Dairesi’nin onadığı karar doğrultusunda zaferle sonuçlandı. Çıkardığı işçilerin yerine yüzlerce yandaşını aldığı iddia edilen Türkyılmaz’a hukuk ’dur’ dedi. İşten atıldıktan sonra yargı yoluna başvuran belediye taşeron işçileri için Bursa 10. İş Mahkemesi’nden göreve iade ve kadroya alınma kararı verdi. Mahkemenin kararı üzerine Türkyılmaz’ın başında olduğu Mudanya Belediyesi o dönem avukatı olan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu aracılığıyla kararı itiraz ederek Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay 7. Dairesi tarafından görülen dava sona erdi. Yargıtay, Mudanya Belediyesi’nin itirazlarını reddederek Bursa 10. İş Mahkemesi’nin kararını onayladı.
Mudanya Belediyesi, ya işçileri kadroya alarak işe başlatacak, ya da tazminatlarını ödeyerek kesin olarak ilişkisini kesecek. Ancak işçilerin alacağı tazminatın yüksek olduğu ve bunun belediyeyi zorlayacağı ifade ediliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Mudanya Belediyesi’nden Çıkarılan İşçilerin Hukuk Zaferi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mudanya Belediyesi’nden Çıkarılan İşçilerin Hukuk Zaferi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı