« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mucize yarattık

Federasyona çatan Daum, ‘Uluslararası alanda 6 yabancıyla oynamanın dezavantajını yaşarken, Türkiye’de maç sayısının artırılmasına anlam veremiyorum’ dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
/images/100/0x0/55ea66a4f018fbb8f87d7da8F.BAHÇE Teknik Direktörü Daum, basın toplantısında federasyona çatarken, ‘Dar kadroyla mucize yaratıyoruz’ dedi. Kupaya PAF takımıyla katılmayı bile düşündüklerini belirten Alman hoca, ‘Ama sonra bundan vazgeçip, tam kadroyla çıktık. Çünkü yoğun bir programda oynuyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde daha az maç oynanması için çalışma yapılırken, Türkiye’de maç sayısının artırılmasını anlamış değilim’ dedi.

Fenerliler gurur duysun

Alman hoca şöyle devam etti: ‘Zaten uluslararası alanda 6 yabancıyla oynamanın dezavantajını yaşıyoruz. Dar bir kadroya sahibiz. Yoğun tempoda değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz. Deniz olayını da anlamış değilim. Sonu olmayan bir hikayeye dönüştü. Bizde bir sene oynayan oyuncunun bir sene sonra lisansı iptal ediliyor. Transfer döneminde bu karar alınsa onun yerine bir oyuncuyu kadromuza katardık. F.Bahçeliler ortaya koyduğumuz bu tablodan gurur duyabilir.

Yükü dengeliyoruz

Takımımın sahaya yansıttığı olumlu anlayış benim için de sürpriz oldu. Bizim için önemli olan 3 puandı ve bunu almayı başardık. Yoğun program içinde oyuncular üzerindeki yükü dengelemeye çalışıyoruz. İyi yoldayız. Ve uzun dönemde bu şekilde devam edeceğiz.’

Aziz Yıldırım’dan basın toplantısı

F.BAHÇE
Başkanı Aziz Yıldırım bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Sarı lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde saat 13.00’te düzenleyeceği basın toplantısında spor kamuoyunun gündeminde yer alan konuları değerlendirecek.

Christoph Daum’dan sahur idmanı

ANKARAGÜCÜ
maçı için karayoluyla Ankara’ya gelen Fenerbahçe karşılaşma sonrası aynı şekilde İstanbul’a döndü. Sarı lacivertlilerin teknik direktörü Christoph Daum futbolcularına hafif bir idman yaptırdı. Daha sonra futbolcularına 1 gün izin veren Alman teknik adam, ‘Kafa ve fizik olarak yorgunlar ve tatili hak ettiler’ dedi. Sarı lacivertliler, G.Antep maçının hazırlığına yarın başlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz