« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mucize üçlük

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Basketbol gerçekten çok ilginç bir oyun. 4 saniye gibi kısa bir süre bile bir takımın kaderini değiştirebiliyor. Dünkü Naumoski, Rogers düellosunda Rogers'in bitiş düdüğü ile birlikte attığı mucize üçlük Tofaş için ‘‘hayata dönüş’’ müjdesiydi. Ancak Efesliler, burada neden bir faul yapmayı düşünmediler, anlayamadım.

Avrupa yorgunluğu ligin iki güçlü ekibinin basketbol kalitesini olumsuz etkilemişti. Ama sahada öyle bir heyecan, öyle güzel bir çekişme vardı ki, oyunu başından sonuna kadar izleyenler hop oturup hop kalktı. Sürekli değişen savunmalar, oyuna renk getirirken, çember altında Jackson- Sellers çarpışması işin tuzu biberiydi. Efes Pilsen, eski günlere dönüş işareti veren maestrosu Naumoski ile skorunu taşırken, Tofaş'ta Jackson galibiyetin mimarı idi. Efes'in aldığı tüm önlemlere karşın pota altında rakiplerine üstünlük sağlayan Jackson, mücadele gücü ile takımını da ateşledi.

Mucize üçlükle maçı uzatmaya taşıyan ve bunun getirdiği moralle galibiyete uzanan Tofaş, bir bakıma rakibinden daha çok galibiyeti istemenin ve Murat gibi bir silahından yoksun olmasına karşın mücadele etmenin ödülünü aldı. Efes zaman zaman savunma zaafı gösterip, hücumda daha fazla silahını devreye sokamamanın faturasını öderken, maçın hakemlerinin de çok hatalı düdükler çaldıklarını ve bundan da Efes'in daha fazla yararlandığını hemen söyleyelim.


Bunları da Beğenebilirsiniz