Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mucize anne ve ikizleri

  Hürriyet Haber
  06 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 06 Ekim 2011 - 07:56

  Arzu İnal, kaybettiği eşinin 430 liralık maaşı yetmeyince ikiz kızları Neşe ve Menekşe’yi merdiven temizleyerek okuttu.

  İkizlerden biri liseyi birinci, diğeri ikinci bitirdi. Mucize anne, tıp fakültelerini kazanan mucize ikizlerinin kayıt paralarını bile yardımla bulabildi...

  KOCAELİ’de yaşayan Arzu İnal (41) ve ikiz kızları Neşe ve Menekşe (18), hayata direnerek gerçek bir mucizeye imza attılar. Gölcük’ün Dumlupınar Mahallesi’nde yaşayan Arzu İnal, 3 yıl önce eşi Yusuf İnal’ı kaybettiler. Eşinden kalan 430 liralık emekli maaşı ne ikiz kızları okutmaya ne hayatta kalmaya yetmeyince, Arzu İnal, apartmanların merdivenlerini temizlemeye başladı. Ancak zorlu hayatlarına rağmen, ikiz kızlarından biri liseyi birincilikle, diğeri ikincilikle bitirdi. Ardından ikizler, tıp fakültesini kazandı.
  Yardımla kayıt yaptırdı
  Maddi imkânsızlıklar nedeniyle buruk sevinç yaşayan anne, Gölcük Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve komşularından aldığı parayla çocuklarını üniversiteye kaydettirdi. Anne İnal, kızlarını okutmayı çok istediğini belirterek, şunları söyledi: “Neşe Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi, Menekşe Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Babaları 2002’de vereme, 2007’de akciğer kanserine yakalanıp bir yıl sonra vefat edince kızlarım bundan çok etkilendi. Bu yüzden bana hep ‘Anne doktor olacağız’ derlerdi. Çocuklarımın bütün gençlere örnek olmalarını isterim.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı