« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mucize adam

Ergin Ataman’ın alıştırdığı Siena, İtalya'daki başarılarıyla tüm tahminleri alt üst etti. Sezon başında Siena'nın şampiyonluğuna 1'e 50 verenler bu oranı 1'e 5’e kadar yükseltti.

İlyas NAMOĞLU
SON GÜNCELLEME
İtalya'daki basketbol elçimiz Ergin Ataman çalıştırıcılığını yaptığı Siena'nın Darüşşafaka ile oynayacağı Saporta Kupası maçı nedeniyle İstanbul'da. Çizme'deki 9 maçını da kazanarak büyük bir başarıya imza atan Ataman, Siena gibi küçük bir kentin mütevazı takımını zirveye oynattığı için mutlu.

TARİHE GEÇER

2.5 milyon dolara kurduğu takımıyla beklentilerin de ötesinde başarılı olan Ataman gelişmeler hakkında şunları söyledi: ‘‘Sezon başında Siena'nın şampiyonluğuna 1'e 50 verenler aldığımız sonuçlardan sonra oranı 1'e 5'e yükselttiler. İtalya'da 3 rakibimiz var. K.Bologna, Benetton ve S.Bologna. Siena 60 bin nüfuslu bir şehir. Taraftar sinemaya, tiyatroya gider gibi maça geliyor. Bizi coşkuyla destekliyor. Karşıyaka'dan Alpay'ı aldım. 10-15 dakikalık zamanlarla oynuyor, yakında ilk beşe çıkabilir. Yardımcım Gökhan Taştimur en büyük güvencem.’’

Genel menajer Ferdinando, Ergin Ataman'dan övgüyle bahsederek, ‘‘İtalyan Basketbol Ligi'ne değişik bir çehre getirdi. Yaptırdığı idmanlar, elde ettiği başarılar basketbol camiamızda konuşulur hale geldi.

Ataman çok iyi bir insan, basketbolu çok seviyor, çok çalışıyor ve sonucu da alıyor. Şu anda puan cetvelinin tepesindeyiz. Bunu da Ataman'a borçluyuz. Ligde final oynarsak Ataman tarihimize altın harflerle yansır’’ diye konuştu.

ATAMAN'LI SIENA DAÇKA ÖNÜNDE

Basketbol Avrupa Saporta Kupası'nda 2. maçlar bugün oynanacak. (B) Grubu'nda Darüşşafaka, çalıştırıcılığını Ergin Ataman'ın yaptığı Montepeschi Siena'yı konuk ediyor. Ayhan Şahenk Salonu'ndaki maç saat 19.30'da. İtalyan takımı, grubunda lider durumda bulunuyor. Ankara temsilcisi Türk Telekom ise (A) Grubu'ndaki ikinci sınavında İtalya'nın Snaidero Basket Udinese takımıyla rakip sahada saat 21.30'da karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz