Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Mucize

KAYSERİ’de güzel bir antrenman maçı vardı. Kimin için, Fenerbahçe değil de Kayseri Erciyesspor açısından.

Sarı lacivertliler ne doğru düzgün pas yapabildi, ne de etkili bir şut çekebildi. Topu kullanan, oyunu yönlendiren, bütün iyi işleri yapan ev sahibi Kayseri Erciyesspor’du.

Rakip bunları yaparken, Fenerbahçe ne yapıyor, seyrediyor. Sarı lacivertli futbolcular sadece rakiplerinin arkasından koştular. İleride Nobre her topu kaybetti... Anelka topu kaybedince yürüyerek döndü... Alex zaten geriye yardım etmeyen bir oyuncu. Onun oyun tarzı bu. Savunmaya biraz yardım gayretinde olan Nobre’ydi. Ancak o da yardım etti diyemiyorum çünkü, bunu yapayım derken kendi defansını zor durumda bıraktı.

Yıldızlar nerede?

Fenerbahçe’nin sağ bekinde Serkan, Timuçin karşısında etkili olamadı. Sol tarafta Deniz, sürekli geri dönen, ileriye akın üretemeyen oyuncuydu. Defansın ortasında bir tek Önder vardı gayretli. O da rakibi mi tutacak, yoksa takım arkadaşı Luciano’yu mu, zor durumda kaldı.

Fenerbahçe dün sahada 3 pas yapamayan bir takımdı. Sarı lacivertli futbolcular arasında ne bir yardımlaşma vardı, ne de bir ikili mücadele. Futbol adına iyi hiçbir şey yoktu. Futbolcuların daha hırslı olması lazımdı, o da yoktu. Kendi sahasına kapanıp, dan-dun ileri vuran bir takım. Nerede Fenerbahçe’nin yıldız futbolcuları? Sarı lacivertliler ilerisi için ümit veren bir futbol oynamadı. Düzelecek gibi de gözükmedi. Bu Fenerbahçe nasıl bir hazırlık devresi geçirip, lig boşluğunu nasıl değerlendirmiş belli değil. Ancak frikik, konerler ve karambollerden pozisyon ve gol kovalıyor. Koskoca Fenerbahçe böyle mi olmalı?

F.Bahçe şanslıydı

Kayseri Erciyessporlu futbolcular üç kere daha iyi oynadı Fenerbahçe’den. Ev sahibi takımın bir yüzde yüz penaltısı da verilmedi bu arada. Fenerbahçe’nin elle oyunlarında herhalde hakemlerin basiretleri bağlanıyor, göremiyorlar. Kayseri Erciyesspor’un topu kullanması, orta sahası, oyunculanın becerisi de Fenerbahçe’den iyiydi.

Böyle bir futbolla Fenerbahçe’nin kazanması mucize olurdu, o da gerçekleşmedi. Sergilenen futbola göre Kayseri Erciyesspor’un berabere kalması mucizeydi, bu gerçekleşti. Ancak onlar için iyi oldu, güzel bir antrenman yapıp ter attılar. Kupa maçı olmasını bir kenara bırakalım, zaten bu kulvarda Fenerbahçe’nin bir şansı olmuyor, ama dün gece şanslıydı çünkü aleyhine bir penaltı verilmedi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI