YALOVA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Mucitlerin hünerleri fuarda görücüye çıktı

DHA
29.05.2018 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da bilgi ile merak duygusunun buluştuğu ve geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlayan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları devam ediyor.

5'inci sınıftan 12'nci sınıfa kadar öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlayan Yalova 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı ve Z Kütüphane açıldı, modern kantin gezildi.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un, il protokolü üyeleri ve öğrenciler ile birlikte açılışını yaptığı bilim fuarı sergisinde öğrencilerin hazırlamış olduğu Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanında 22 proje, 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Dr. Adnan Akalın eşliğinde gezildi. Öğrencilerin sunumlarını dinlendi.

ÇAĞA UYGUN KÜTÜPHANE

İnsanların ihtiyaçları ve bilgi çağı taleplerinin, kütüphaneciliği yeniden biçimlendirdiğini ve teknolojinin kullanımında da iletişim alışkanlıklarında köklü değişiklikler getirdiğini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Bilgiye erişiminin ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, hayat boyu öğrenme ve okur-yazarlık becerileri toplumların önceliği durumuna geldi. Okul kütüphaneleri de sürekli artan toplumsal değişikliklere yanıt vererek, öğrencilerin bilgi, kültür ve eğlenme gereksinimlerini karşılıyor. Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan z-kütüphanede öğrenciler okumanın keyfine, bilgiyi keşfetmenin heyecanına varıyor. Ders çalışmak gençlerimiz için eğlenceli ve verimli hale geliyor” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mucitlerin hünerleri fuarda görücüye çıktı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı