« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mücadele takdire şayan"

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Elazığspor'un teknik direktörü Hüsnü Özkara, Kartalspor maçında her iki takım oyuncularının da buzun üstünde verdikleri mücadelenin takdire şayan olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özkara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk yarısını lider bitirmenin ardından başladıkları ikinci yarıda ilk iki hafta kendi evlerinde oynadıkları Konyaspor ve Kartalspor maçlarının çok önemli olduğu düşüncesiyle hazırlıklarını yaptıklarını, iki maçtan hedefledikleri 6 puanı aldıklarını kaydetti.

Her iki maçta da galibiyeti getiren gollerin uzatmaların son dakikasında gelmesini değerlendiren Özkara, “Bu durum bu işi ne kadar istediğimizin, hedefe varmak için sezon sonuna kadar mücadele edecek bir takım olduğumuzun göstergesidir. Son iki haftadır golleri uzatmaların son dakikasında bularak taraftarlarımıza farklı bir heyecan yaşatıyoruz. Televizyon başında, statta izleyen taraftarlarımız 'maç bitti' dediği anda maçlar bizim lehimize sonuçlanıyor, sevinç ve stresi bir arada yaşıyorlar. Bu da futbolun bir güzelliğidir” diye konuştu.

Özkara, futbolcularının performanslarından oldukça memnun olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Kartalspor maçında her iki takım oyuncularının da buzun üstünde verdikleri mücadele takdire şayan. Biz o buzun üzerinde topu şişirmeden, ayağa oynayarak, rakibe bir tane gol pozisyonu vermeden ve son 20 dakikayı 10 kişi mücadele ederek oynadık. Son saniye bile olsa maçı almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gururu bize yaşatan oyuncularımı kutluyorum. Bu galibiyeti de hafta içinde çapraz bağlarından ameliyat olan futbolcumuz Barış Durmaz'a hediye edeceğimizi söylemiştik. Ona armağan ediyoruz.”

Özkara, Kartalspor maçının 35. dakikasında sakatlanarak değiştirmek zorunda kaldığı futbolcu Alaattin'in yapılan ilk muayenesinde arka adalesinde gerilme olduğunun belirlendiğini, MR çekildikten sonra durumun kesinlik kazanacağını bildirdi.

Denizlispor maçı hazırlıkları

Maçın ardından futbolcularına izin verdiğini, salı günü Denizlispor maçı hazırlıklarına başlayacaklarını ifade eden Özkara, “Evimizde oynadığımız maçlardaki grafiği deplasman maçlarına yansıtmamız lazım. Daha işin başındayız. Çok işimiz var. Takımlar, lider olmamız nedeniyle bize daha hırslı hazırlanıyor” dedi.
Özkara, Denizlispor'un kadrosunun puan cetvelinde bulunduğu yer ile bağdaşmadığını belirterek, çok zor bir maç olacağını, puanlar almak istediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz