« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muazzam kaleci

Sardi Şener, Kayserispor’un F.Bahçe’den kiraladığı kalecinin, ilk golde kasten hatalı pas verdiğini i ddia etti. “Muazzam bir kaleciymiş, daha ikinci dakikada pes ettirdi Kayserispor’u ve daha gerisine de gerek kalmadı. İnşallah bize de aynı hataları yapar!”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
LİGDE şampiyonluk yarışı kızıştıkça kulüp yöneticilerinin verdiği demeçlerin ve olaylara gösterdikleri tepkilerin dozu daha da artıyor. Bugüne dek hep ılımlı tavırlarıyla tanınan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener bile, dün çok ağır ithamların yer aldığı bir açıklama yaptı. Şener, önceki gün Fenerbahçe’ye 2-0 yenilen Kayserispor’un kalecisi Volkan Babacan’ın ilk golde bilerek hata yaptığını ima etti.

Bodrum’da konuştu

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Hüseyin Boyacı İlköğretim Okulu’na aldığı 16 adet akıllı tahtayı görmek için okula ziyarette bulunan Şener, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şampiyonluk yarışındaki en ciddi rakiplerinden Fenerbahçe’nin Kayserispor’u 2-0 yendiği maçla ilgili bir soru üzerine Şener, “Fenerbahçe’yi tebrik ettim. Kayserispor’un kalecisini de tebrik ettim. Muazzam bir kaleciymiş, daha ikinci dakikada pes ettirdi Kayserispor’u ve daha gerisine de gerek kalmadı” dedi.

Şener, hatalı pas vererek gol yiyen Kayserispor kalecisi Volkan Babacan’ın iyi bir kaleci olmadığını iddia ederek, “Babacan iyi bir kaleci değil. Ben olsam o golü yedikten sonra işaret eder ‘beni değiştirin’ derim. Maçta yaptığı birkaç tane daha hata var, ama bu tabii şans. Bize de inşallah aynı hataları yapar diye temenni ediyorum” diye konuştu.

Sivas kırılma noktasıydı

Bir gazetecinin, Trabzonspor’un şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine Şener, şunları söyledi:
“Şu anda tüm takımlardan daha fazla görüyorum. 2 puan öndeyiz, averajda da öndeyiz ve bunlar hep avantaj. Ama 13 maç var bunlar değişir tabii. Fenerbahçe puan olarak yaklaştı, ama uzaklaşabilir, biz de uzaklaşabiliriz. Oturmuş bir takımımız var. Sivas maçı da bir kırılma noktasıydı, onu da hallettik. İnşallah bundan sonra Manisaspor’u da yenerek yolumuza devam edeceğiz.”

Ne dediler?

Filler tepişir, çimler ezilir
KAYSERİSPOR Menajeri Süleyman Hurma, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in Volkan Babacan konusundaki sözlerine şaşırdığını belirtti. Süleyman Hurma “Ne diyeyim. Filler tepişir, çimler ezilir. Ancak bu tür demeçler Türk futbolunu nereye getirir?” dedi. Kayserispor Basın Sözcüsü Rıfat Pehlivan da, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in kalecileri Volkan Babacan’la ilgili açıklamalarını “Talihsizlik” olarak değerlendirdi.

Kızıl da, Oğuz Dağlaroğlu ve Kenan Hasagiç’i suçlamıştı
GAZİANTEPSPOR Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, 3 Aralık 2009’daki Tahkim Kurulu toplantısında, eski kalecileri Oğuz Dağlaroğlu ve Kenan Hasagiç için, “F.Bahçe maçlarında biri oynamıyor, diğeri 5 yiyordu. Oğuz’un bizde olduğu dönemde her F.Bahçe maçı öncesinde Hasagiç kırmızı kart görür ve kaleye Oğuz geçerdi. Oğuz da oynadığı her mücadelede Fener’den 5 gol yedi” demişti.

F.Bahçe Şener’e yanıt verecek mi?
SADRİ Şener’in açıklamaları sonrası gözler F.Bahçe’ye çevrildi. Dün bu konuda görüş bildirmek istemeyen sarı lacivertli yönetimin, bugün Şener’e yanıt verip vermeyeceği merakla bekleniyor. Geçen sezon da buna benzer tartışmalar olmuş ve F.Bahçe bu tarz suçlamalara yanıt vermekten kaçınmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz