Gündem Haberleri

  Muayenehanesinde ölü bulundu

  Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ (Bursa), (DHA)
  21.12.2009 - 15:36 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın Orhangazi İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi'nde 1999- 2003 yılları arasında başhekimlik yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı 46 yaşındaki Opr. Dr. Ahmet Ali Uslu muayenehanesinde ölü bulundu. Opr. Dr. Uslu'nun kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

  Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Opr. Dr. Ahmet Ali Uslu, Orhangazi Devlet Hastanesi'ndeki başhekimlik görevinden ayrıldıktan sonra muayenehane açtı. Opr. Dr. Uslu, dün gece yakın arkadaşlarıyla görüştükten sonra evi yerine muayenehanesine gitti. Bu sabah işe gelen sekreteri, odasına girdiğinde Opr. Dr. Uslu'yu yerde hareketsiz yatarken buldu. Sekreterin haber vermesi üzerine belirtilen adrese gelen 112 Acil Servis görevlileri Opr. Dr. Uslu'yu tüm çabalarına rağmen yaşama dönderemedi.

  Opr. Dr. Ahmet Ali Uslu'nun muayenehanesinde, polis ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı incelemede bulundu. 1 saat süren incelemenin ardından doktorun cesedi savcının talimatıyla kesin ölüm nedenin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  Opr. Dr. Uslu'nun, yapılan ilk incelemede kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Opr. Dr. Uslu'nun kesin ölüm nedeni ise Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemenin ardından netleşmiş olacak.

  Acı haberi alır almaz muayenehaneye gelen Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Cumhur Kara, olay yerinde gözyaşlarına hakim olamadı. Opr. Dr. Uslu'nun ölümünü duyan hastane çalışanları, mesai arkadaşları ve dostları da muayenehaneye akın etti. Acı haber sonrasında Belediye Başkanı İsmail Tartar ve bazı siyasiler de muayanehaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

  Bir süre önce eşinden boşanan Opr. Dr. Ahmet Ali Uslu'nun ölümü kendisi gibi doktor olan 3 kardeşine de haber verildi. Samsun, Tosya ve Almanya'da doktor olarak görev yapan Uslu'nun kardeşleri acı haberi alır almaz Orhangazi'ye hareket etti. Adli Tıp'taki incelemenin ardından Opr. Dr. Uslu'nun cenazesi, memleketi Kastamonu'da toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı