"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Muayenede bekaretim bozulmuş mudur?

Güzin Abla

<ı>Kırklareli'nden B.A.

Sevgili Güzin Ablacığım, son derece mutaassıp, namuslu bir genç kızken, basit bir olay yüzünden belki de kızlığımdan oldum. Bende yoğun bir akıntı vardı. Adetlerim de düzensizdi. Ablamın ısrarı üzerine doktoruna gittik. Yakınlarım, bekaretim yüzünden dıştan kontrol edeceğini söylemişti. Öyle olmadı. ’’Özel alet kullanacağım, bir şey olmaz, bakmak zorundayım’’ dedi. Bir acı hissettim ama kan gelmedi. Yine de şimdi, içim içimi yiyor. Babam beni yakın akrabamın oğluyla evlendirmek istiyor, oysa ben onu sevmiyor ve istemiyorum; ayrıca 'ya kız çıkmazsam' diye korkuyorum. Lütfen yardım edin.

Kızım, yavrum. Doktor zarar gelmeyeceğini söylediyse, bu doğrudur. Yoksa böyle bir sorumluluğu üstlenmezdi. Ama belki, teşhis koyabilmek için vajinaya bakmıştır. Bunu kazayla değil, senin sağlığın için, bilinçli olarak yapmıştır. Kızlığına zarar geldiğini sanmıyorum. Ama istersen bir kadın doğum uzmanına git, durumu sor. Doktor sana gerçeği söyler. Gerekirse, ablan tanıdığı için, doktordan rapor alabilir. Bu arada yakın akrabanla evlenmeni hiç doğru bulmuyorum. Bunun sakıncalarını artık herkes biliyor, baban ve annen bilmiyor mu? Çocuklarınız sakat doğar. Yazık değil mi? Üstelik sen çocuğu sevmiyormuşsun. Sevseydin hadi neyse; o zaman çocuk yapmazsınız, diyecektim. Ama ailen seni istemediğin bir evliliğe zorlamamalı.

X