GeriSpor Muay Tahai'de madalya gururu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muay Tahai'de madalya gururu

İspanya'da, 7-14 Ekim tarihleri arasında yapılan Muay Thai Avrupa Şampiyonası'nda kilolarında şampiyon olan Adanalı sporcular, Türk Bayrağını dalgalandırdıkları için mutlular.

Avrupa Şampiyonları Nurhayat Hiçyakmazer, Ramazan Çiçek, Çağdaş Yıkılmaz ve Kıbrıs'ta düzenlenen Kick Boks Şampiyonasında birinci olan Rahime Sırkıntı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'yi makamında ziyaret ettiler.

Fazlı Bayram Hadi, ziyarette yaptığı konuşmada, Adana'nın bir spor şehri olduğunu belirterek, yetiştirilen sporcuların Avrupa'da önemli başarılara imza attığını söyledi.

Uzakdoğu sporlarında Adana'nın çok önemli noktalara geldiğini vurgulayan Hadi, sporcuların, kazandıkları madalyalar ile Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade etti. Sporcuları tebrik eden Hadi, Türkiye'nin ismini tüm dünyaya duyurmak için başarıların devamını diledi.

Muay Thai Milli Takımlar Antrenörü Naim Yıldırım da Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin 9 madalya ile döndüğünü, bunun 3'ünün Adanalı sporculara ait olduğunu belirtti.

Destek sağlandığı sürece daha iyi yerlere geleceklerini anlatan Yıldırım, katkı beklediklerini kaydetti.
65 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Nurhayat Hiçyakmazer, İspanya'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiği için gururlu olduğunu söyledi.

Adana'dan 3 kişinin İspanya'ya gittiklerini anlatan Hiçyakmazer, “Müsabakada rakiplerimizi yenerek Türkiye'nin ismini tüm dünyaya duyurduk. Kazandığımız madalyalar ile İstiklal Marşımızı ispanya'ya ezberlettik. Çok mutluyum” dedi.

57 kiloda Avrupa şampiyonu olan Ramazan Çiçek de İspanya'da bulundukları sürede Türkiye'de yaşanan terör olaylarına çok üzüldüğünü belirterek, “Terör olayları madalya kazanmamda önemli rol oynadı. Rakiplerimi o hırsla yenerek İstiklal Marşımızı ve Türk Bayrağımızı İspanya'da dalgalandırdım” diye konuştu.

48 kiloda Avrupa şampiyonluğunu elde eden Çağdaş Yıkılmaz da ilk defa yurt dışında müsabakalara katıldığını belirterek, elde ettiği başarının kendisini çok mutlu ettiğini, hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle