Gündem Haberleri

  MTV töreninde Beyonce fırtınası esti

  Mevlüt TEZEL
  08.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MTV Avrupa Müzik Ödülleri, önceki gece Berlin’de muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. Beyon-ce’nin üç ödül kazandığı törende maNga “Avrupa’nın En ıyi Sanatçısı” ödülüne layık görüldü.

  İŞTE MANGA'NIN ÖDÜL ALDIĞI AN / WEB TV 

  MANGA ÖDÜLÜNÜ BÖYLE ALDI       

  BEYONCE GECEYE DAMGASINI VURDU   

  ÖDÜL GECESİNDEN FOTOĞRAFLAR     

  O2 World Arena’yı dolduran 10 bin seyirci, daha ilk performansta, Green Day’in “Minority” şarkısıyla kendinden geçti. ıkinci performans Katy Perry’den geldi. Perry, buram buram erotizm kokan bir performansa imza attı. Geçen yılki gibi törenin sunucusu yine oydu. Önünde prompter olmadan üç saat hiç teklemeden töreni sundu. Hem de ne sunma! Bazen dev bir ayakkabının ya içki kadehinin içine girdi bazen de salonun ortasında salıncakta sallandı. VIP sunumlarını yapan Pete Wentz, onun yanında pek bir uslu kaldı.  

  U2’DAN TARİHİ KONSER         

  İlk ödül, En ıyi Canlı Performans dalında U2’ya gitti. U2 elemanları, Bar Refaeli’nin elinden ödülü alırken, törene katılmalarının misyonunu “Achtung Baby” şarkılarını 1991’de Berlin’deyken bestelediklerini söyleyerek açıkladı. Yıkılışının 20’nci yılında Berlin Duvarı’nı tekrar yıkmaya gelmişti U2. Zaten ödülü aldıkları gibi soluğu tarihi Brandenburg Gate’teki konserde aldılar. Biz ise onlara canlı bağlantıyla katıldık. ılk olarak “One Love”ı söylediler. “One Love”ın anlamı ‘tek yürek’tir, binlerce kişi ‘tek yürek’ olup Berlin’i inletti.

  Sonra Jay-Z, En ıyi R&B Sanatçısı ödülünü aldı ve sahneyi eşi Beyonce’ye bıraktı. Kocaman bir kalbin içinde arzı endam etti Beyonce. “Sweet Dreams”i söylerken sergilediği seksi figürler, Jay-Z’nin ne kadar şanslı bir erkek olduğunu tekrar hatırlattı.

  LADY GAGA YUHALANDI      
    
  Çocukluğumuzun kahramanı “Kara şimşek”in Michael Knight’ı David Hasselhoff, En ıyi Rock Sanatçısı ödülünü Green Day’e verdi. Ardından Beyonce “Halo” şarkısıyla En ıyi şarkı ödülünü kazandı. En ıyi Alternatif Müzik Sanatçısı ödülünü Placebo aldı.

  Foo Fighters performansının ardından sıra, En ıyi Yeni Sanatçı’ya geldi. Ödül Lady GaGa’ya gitti ama kendisi yoktu. Salona New York’tan el salladı ama seyirciler törene katılmadığı için onu yuhaladı. En ıyi Erkek Sanatçı ödülünde Jean Reno, Eminem’i anons etti. O da yoktu ama teşekkür kaydında “Yeni şarkı kayıtlarıyla uğraşıyorum” dediği için affedildi.

  MJ’İ UNUTMADILAR   

  Gecenin en etkileyici performanslarından biri de Shakira’dan geldi. Türk hamamlarını andıran bir dekorda çıktı karşımıza Shakira. RTÜK elemanları salonda olsa, kesin bu performansı da yasaklardı...

  En çok alkışı En ıyi Grup ödülünü kazanan Tokio Hotel aldı. Grubun solisti Bill Kaulitz’i yakından görünce, insan daha da şaşırıyor. Bill ne tam olarak bir erkeğe ne de kadına benziyor. Japon animelerinden fırlamış gibi... Ama hakkını vermek lazım, imaj ve PR başarısı açısından grup tarihe geçiyor.

  Törenin en şık hareketi, Michael Jackson’ı anmak için yapılan özel kayıttı. Kralın hit şarkıları, cümle cümle, yüzlerce insana söyletilip, mükemmel bir kurguyla bir araya getirilmiş. Sırf bu kayıt bile MTV’cileri bir-iki hafta uğraştırmıştır. Eee MTV’nin marka değeri de böyle ‘çok güzel hareketler’de ortaya çıkıyor. Törenin en sahte ekibi ise Jonas Brothers’dı. Yok M.J’in şarkılarıyla büyümüşler de, danslarından ilham almışlar da... Söylediklerine kendilerinin bile inanmadığına bahse girerim!

  YALNIZ VE GÜZEL ÜLKEME

  Backstreet Boys sahneye çıktığında, bizim için beklenen ana gelmişti sıra... Avrupa’nın En ıyi Sanatçısı ödülü açıklanacaktı. En büyük handikap, “Geçen sene Emre Aydın kazanmıştı. Üst üste iki kere bu ödülü bize verirler mi?” sorusunda gizliydi ama korkulan olmadı, maNga ödülü bir kez daha Türkiye’ye getirdi. Ferman Akgül’ün “Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da söylediği gibi bu ödülü yalnız ve güzel ülkem adına alıyorum” açıklaması orijinal değildi ama yine de anlamlıydı. Cem Bahtiyar ise çoktan kendinden geçmişti, ödülü almalarında büyük emeği geçen hayranlarının hakkını teslim etti.

  EMINEM'IN HAKKI YENDİ

  Leona Lewis’in “Happy” şarkısının ardından Beyonce’ye iki ödül daha verildi. Şarkıcı, “En ıyi şarkı” ödülünün ardından “En ıyi Kadın Sanatçı” ve “En ıyi Video” ödüllerini de aldı. Böylece gecenin asıl galibi de belli oldu. Beyonce’ye ödül getiren “Single Ladies” videosu da şıktı ama bence bu dalda Eminem’in hakkı yendi. En ıyi Video ödülü “We Made You”nun olmalıydı. Törenin finali de açılışı gibi muhteşemdi. U2’nun konserine canlı bağlanıldı ve binlerce seyirci “Sunday Bloody Sunday” şarkısını söyleyerek salonu terk etti.

  İŞTE KAZANANLAR

  * şarkı: Beyonce “Halo”
  * Canlı performans sanatçısı: U2
  * Grup: Tokio Hotel
  * Yeni sanatçı: Lady GaGa
  * Kadın sanatçı: Beyonce   
  * Erkek sanatçı: Eminem
  * Hih-hop/R&B sanatçısı: Jay-Z
  * Rock sanatçısı: Green Day
  * Alternatif müzik sanatçısı: Placebo
  * Video: Beyonce
  * MTV Push Sanatçısı: Pixie Lott  
  * World stage konser performansı: Linkin Park
  * Avrupa’nın en iyi sanatçısı: maNga

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı