MTV’de ödeme süresi uzatıldı

Erdinç ÇELİKKAN
01 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 31 Temmuz 2012 - 23:56

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi internet sitesi kilitlendiği için ödeme yapamadı.

Sorunun Hürriyet Dünyası’nda gündeme gelmesiyle harekete geçen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından MTV’de son ödeme gününün 2 Ağustos Perşembe gününe kadar uzatıldığını açıkladı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr uzantılı internet adresini kullanarak vergisini ödemeye çalışan araç sahipleri internet sitesi kilitlendiği için dün son gün hüsranı yaşadı.

Bankalar da tıkandı

Bankalar da sitede yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlara MTV hizmeti veremedi. İnternet sitesine giremeyen vatandaşlar cezalı duruma düşme korkusuyla GİB’in hatlarını kilitlerken, şikayetlerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. “Yetkililerden MTV’de ödeme gününün uzatmalarını bekliyoruz” şikayetinde bulunduğu vatandaşların çağrısına Bakan Şimşek anında kulak verdi.

Twitter’dan açıkladı

Bakan Şimşek, vatandaşlara Twitter hesabı üzerinden ilk önce “Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksidiyle ilgili arkadaşlar bir çalışma yapıyorlar. 14.45 sularında konuyla ilgili bir açıklama yapacağım” dedi. Şimşek, attığı ikinci tweet’te “MTV’de ödemi süresi 2 Ağustos mesai bitimine kadar uzatıldı” diye yazdı. Şimşek’in bu müjdesiyle rahatlayan vatandaşlar taşıt vergilerini vergi daireleri, bankalar ve internet üzerinden 2 Ağustos Perşembe günü mesai bitimine kadar yatırabilecek.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı