MERSİN HABERLERİ

MTSO Yönetiminden Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

IHA
28.10.2015 - 16:16Son Güncelleme :
MTSO Yönetiminden Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
IHA

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) yönetimi, Türk milletinin canı pahasına kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmanın herkesin en önemli sorumluluğu olduğu belirtildi.
Mersin iş dünyası, MTSO’dan Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamayla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetin 92. yılının milletçe büyük bir gurur ile kutlandığı vurgulanan açıklamada, “Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Cumhuriyetimiz, vatan sevgisiyle dolu büyük Türk milletinin esaret kabul etmeyen karakterinin sonucudur. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci milli tarihimizin kaydettiği en büyük ve en şanlı mücadelelerden biri olmuştur. Cumhuriyetin kurulması, yenilginin ve işgalin ardından halkımızın Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir araya gelerek kenetlenmesi ile başarılmıştır. Bu ülkenin evlatları, Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. Cumhuriyet, halka inanan, halkın kendisi adına karar vermesini sağlayan, özgüvenini sağlam tutan atalarımızın bugünlere armağanıdır. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi, Cumhuriyet değerlerini yaşatan ve bu günlere gelmesini sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden MTSO Yönetiminden Cumhuriyet Bayramı Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MTSO Yönetiminden Cumhuriyet Bayramı Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı