MERSİN HABERLERİ

MTSO Sergi Sezonunu Açtı

IHA
03.10.2015 - 13:56Son Güncelleme : 03.10.2015 - 13:57

MTSO, 2015-2016 SERGİ SEZONUNU RESSAM NURULLAH ERDOĞAN İLE AÇTI. MTSO’DA 32. RESİM SERGİSİNİ AÇAN ERDOĞAN, 38 ESERİNİ MERSİNLİLERİN BEĞENİSİNE SUNDU. SERGİNİN AÇILIŞINA MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANI MÜKERREM TOLLU VE MTSO YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ KASIM TANRIÖVER DE KATILDI.

IHA

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), 2015-2016 sergi sezonunu Ressam Nurullah Erdoğan ile açtı. MTSO’da 32. resim sergisini açan Erdoğan, 38 eserini Mersinlilerin beğenisine sundu.
Ressam Nurullah Erdoğan’ın 32. resim sergisinin açılışı MTSO Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Açılışa, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kasım Tanrıöver ve çok sayıda sanatsever katıldı. Başkan Kocamaz ve beraberindekiler, 38 eserin yer aldığı sergiyi gezerek, Ressam Erdoğan’dan bilgi aldılar.
Sergide bir açıklama yapan Nurullah Erdoğan, Mersin’deki sergisinin aynı zamanda 8. kişisel sergisi olduğunu söyledi. Bu sergisinde ağırlıklı olarak sosyal olayları, savaşları, doğal afetleri tema olarak aldığını ifade eden Erdoğan, resme merakının küçük yaşlarda başladığını belirtti. Bir lisede resim öğretmeni olarak görev yaptığı bilgisini veren Erdoğan, asıl mesleğinin heykeltıraşlık olduğunu dile getirdi. Resme olan merakının ise küçük yaşlarda başladığını kaydeden Erdoğan, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim Bölümü’nden mezun olduğunu anlattı. Mersin’de bir süre eğitim gördüğünü kaydeden Erdoğan, "Mersin’de ilk defa sergi açıyorum. Yetiştiğim, büyüdüğüm şehirde sergi açmanın bana verdiği mutluluğu tarif edemem" dedi.
"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü hatırlatan Erdoğan, sanatın, insanların gelişimlerini olumlu yönde etkilediğini ifade ederek, "Sanatla iç içe yaşayan insanların hayata bakış açılarının çok farklı olduğunu ve hayata iyimser baktıklarını gördük. Ben de bir eğitimci olarak bunu her zaman öğrencilerime tavsiye ettim. Resim alanında eğitim almasalar bile resimle ilgilenmenin bir insanın gelişimi konusunda çok büyük katkısı olduğuna inanıyorum" diye konuştu.
Sergi, 15 Ekim 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden MTSO Sergi Sezonunu Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MTSO Sergi Sezonunu Açtı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı