MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

MTSO Başkanı Kızıltan: İş dünyasının sözcüsüyüz

DHA
28.05.2018 - 13:39Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO'nun iş dünyasının sözcüsü olduğunu söyledi.
MTSO'nun Mersin'in ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi için çalışan kent ekonomisinin üst çatı örgütü olduğunu kaydeden Kızıltan, kentin yararına çalışmalarda bulunacaklarını ifade etti.
MTSO'nun, Mersin'in iş dünyasının vitrini ve sözcüsü olduğunu ifade eden Kızıltan, "MTSO, demokrasi değerlerinin merkezidir. Ne mutlu bize ki, Odamızın bu birlik ve beraberliği kentimizin birlik ve beraberliğine, Odamızın çok sesliliği, Mersin'in çok sesliliğine dönüşmüştür. Bu anlamda seçimler sonrası ilk düzenleyeceğimiz Meclis toplantısı öncesi Meclis Üyelerimizle gruplar halinde bir araya geldik. Geleceğe yönelik yol haritamızı oluşturacak düşünce ve fikirlerini aldık. Amacımız tepeden inme bir yönetim mantığı değil, hep birlikte uygulayacağımız bir yönetişim mantığı olacaktır. Derdimiz kürekleri aynı yöne çeken bir ekip dayanışmasıdır. Böylesi strateji belirleme toplantılarını çok daha sık yapacağız" dedi.
Mersin'i ilgilendiren ne kadar sorun varsa MTSO'yu ilgilendirdiğine işaret eden Kızıltan, "Bu inançla ve Mersin sevgimizle, MTSO olarak tüm üyelerimizle, meclisimizle, yönetim kurulumuz, komitelerimiz ve çalışanlarımızla üretmeye, Mersin'in zenginliğine katkı koymaya devam edeceğiz. Firmalarımızı küresel standartlarla iş yapan, markalaşmış, yenilikçi ve yüksek teknolojili bir yapıya dönüştürme; fuarlarla, yurt dışı açılımlarıyla yeni pazarlar bulmada ve Mersin’in bölgesinde bir marka kent olması yolunda önderlik yapacağız. Bürokraside bekleyen Mersin projelerinin takibinde pes etmeyeceğiz. Büyük veya küçük her projemizi somutlaştırma girişimlerine devam edeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde MTSO Başkanı Kızıltan: İş dünyasının sözcüsüyüz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı