MALATYA HABERLERİ

MTSO Başkanı Hasan Erkoç:

IHA
29.07.2015 - 13:14Son Güncelleme : 29.07.2015 - 13:15

MALATYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI HASAN HÜSEYİN ERKOÇ, BİK MÜDÜRÜ NİHAT ABACI'YI ZİYARET ETTİ.

IHA

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “Huzur ve istikrar olan yere yatırım olur. Terör ve kaos yatırımı etkiler. Bu nedenle birlik ve beraberliğimizi pekiştirip, terörün üstesinden gelinmelidir” dedi.
Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştiren MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “Yeni görevinize başlayalı 7 ay oldu, gecikmiş bir ziyaret ancak, basın bayramının yıl dönümünü de vesile edip geç de olsa hayırlı olsun ziyaretinde bulundum” diye konuştu.
Gündemdeki konulara da temas eden Erkoç, “Huzur ve istikrar olan yere yatırdım olur. Terör ve kaos yatırımı etkiler. Bu nedenle birlik ve beraberliğimizi pekiştirip, terörün üstesinden gelinmelidir” diyerek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Terör belasının üstesinden gelinecektir” ifadelerini kullanıp, bu konuda da basına büyük görevler düştüğünü vurguladı.
Basın kuruluşları başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların ülke menfaati için ortak paydada birleşmesi gerektiğini ifade eden Hasan Erkoç, basından sansürün kaldırılışının 107’inci yıl dönümü dolayısıyla basını bir kez daha ülke menfaatleri konusunda duyarlılığa davet etti. MTSO yönetimi olarak yaptıkları hizmetlerden de söz eden Başkan Erkoç, organize sanayi bölgelerinde 22 bin civarında kişinin çalıştığını hatırlatıp, “Bazı sebeplerden dolayı beklenen zamanda hizmete sunulamayan 3.organize sanayi bölgesinde alt yapısı tamamlanan bin 800 dönümlük alanda birkaç fabrika hizmete açıldı. Burada 60’a yakın parsel verdik. 12 bin 500 dönüm olan 1.organize sanayinin devamı 3.organize olarak bilinen yer ilimizin uzun yıllar fabrika arsa ihtiyacının karşılayacaktır” ifadelerine yer verdi.
Şehrin sorunlarına duyarlı olduklarına parmak basan Hasan Hüseyin Erkoç, “Bir şehrin kalkınmasının sadece ekonomiyle olmayacağının, sosyal ve kültürel kalkınmanın de önemli olduğunun idrakindeyiz. Bu nedenle ortak akla önem verip, sosyal sorumluluk projelerinde yer aldık ve hep istişareye açık olduk. Sorunlar karşısında duyarlı olup, ülke menfaati için hep çimento vazifesi yaptık” dedi.
“SRC BELGESİ DE VERMEYE BAŞLAYACAĞIZ”
Malatya’dan, Elazığ ve Sivas’a gidip Elektronik Dijital Belgesi (SRC ) alanların mağduriyetini gidermek için girişimlerde bulunup, bu belgenin Malatya’da da verilmesi için yaptıkları girişimin olumlu sonuçlandığını belirten Erkoç, “Yetki alındı, artık Malatya’da da SRC bölgesi verilecektir” dedi.
Erkoç, Malatya için öncelikli olarak, “Kayısıya alan bazlı destek verilmesi, yeni bir çevre yolunun kısa sürede yapılması, hızlı trenin biran önce gelmesi, barajların sulama kanallarının yapılması, yeni teşvik destek bölgesi uygulanmasına başlanılması” taleplerini tekrarladı.
BİK Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı ise gazetelere resmi ilan aracılık hizmetleri yapan BİK’in çalışmaları hakkında Erkoç’a bilgi aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden MTSO Başkanı Hasan Erkoç: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MTSO Başkanı Hasan Erkoç: haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı