MANİSA HABERLERİ

MTSO Başkanı Erbil, sert çıktı

DHA
28.04.2016 - 19:28Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MTSO) Adnan Erbil'in katılmadığı bu hafta başı gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, alınan kararlarla yetkileri kısıtlandı. Odada açıklama yapan Erbil, "Makam mevki için görev yapmıyorum. Beni karalayan insanlarla ilgili dava açacağım. Odanın kayıtlarının incelenmesi için bakanlıktan müfettiş isteyeceğim" dedi.

MTSO'da yönetim kurulunda alınan kararlar damga vurdu. Bu hafta başında yapılan ve Oda Başkanı Adnan Erbil'in sağlık sorunları yüzünden katılmadığını belirttiği toplantıda, 10 yönetim kurulu üyesinden 9'unun oyuyla yetkileri kısıtlandı; yönetim kuruluna devredildi. Yaşanan olaylar üzerine MTSO Başkanı Adnan Erbil, bugün odada basın açıklaması yaptı. 14 Şubat 2015'ten bu yana MTSO başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Erbil, "Yönetim Kurulu Başkanı olarak benim katılmadığım toplantıda, yönetim kurulundaki arkadaşlar gündem dışı olmasına rağmen bazı kararlar almışlardır. Gündem dışı kararların alınması öncesinde sonradan öğrendiğim kadarıyla odamızın genel sekreteri ve genel sekreter yardımcısı toplantıdan çıkartılmıştır. Buraya kadar bir sorun bulunmamakta gibi görünmektedir. Ancak, önemli olan konu yokluğum fırsat bilinerek, darbe gibi tamamen art niyetli olarak alınan bu karar tamamen yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu toplantı sonrasında bilerek ve istenerek basına sızdırılmıştır" dedi.

MTSO Başkanı Erbil, kredi kartlarının iptal edilmesiyle ilgili de, sert eleştirilerde bulundu. Usulsüz harcama yaptığı iddialarını eleştiren Erbil, "Kaldı ki kredi kartları zaten benim değil, genel sekreterindir. Şahıs olarak odamızın makam koltuğu da bana lazım değil. Makam için asla görev yapmıyorum. Tanınan bir insanım. Ben başkanlık görevim sırasında siyasi rant hesabı da yapmadım. Bu makamı kullanarak milletvekilliği, belediye başkanlığı ve benzere makama gelmek gibi bir düşüncem yok. beni tanıyanlar iyi bilir. Yönetim kurulu tarafından tarafıma verilen harcama yetkisine rağmen hiçbir şekilde odanın resmi ödemeleri haricinde kredi kartımı kullanmadım. İl dışı seyahatlerimde de harcamalarımı kendi cebimden yaparım" diye konuştu.

MÜFETTİŞ İSTEYECEK

Yetkilerinin kısıtlanması ve kredi kartlarının iptaliyle ortaya atılan iddiaları çürütmek için müfettiş incelemesi talep edeceğini açıklayan Erbil, şöyle konuştu:

"Odamızın bağlı olduğu bakanlıktan konuyla ilgili müfettiş isteyerek benim dönemim ve benden önceki döneme ilişkin 5 yılın incelenmesini isteyeceğim. Benim oda başkanlığı makamımda oturmamdan rahatsızlık duyanların şapkaları düşecek ve kelleri görünecektir.Ben kuru gürültüye pabuç bırakacak değilim. Benim verilmeyecek hiçbir hesabım yoktur. Ancak bu ahlaksızca eylemi yapanlar unutmasınlar ki; hesapların görüleceği gün bu hesapta görülecek, ben bu ahlaksızlığı yapan kardeşlerime diyorum ki; hukuk önünde vereceğiniz hesabın yanında Allah katında vereceğiniz hesabı da düşünün."

Nermin UÇTU/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden MTSO Başkanı Erbil, sert çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 19 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MTSO Başkanı Erbil, sert çıktı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı