MANİSA HABERLERİ

MTSO Başkanı Erbil Avrupa'yı uyardı

DHA
30.03.2016 - 17:40Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Suriyeli sığınmacıların artık tüm Avrupa ülkelerinin üzerinde düşünmesi gereken bir konu olduğuna dikkat çekerek "Enerjiye hakim olmak ve silah satmak adına Ortadoğu'da aynı şekilde davranmaya devam ederlerse bu onlara da terör olarak dönecek" diye konuştu.

MTSO Mart ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, kanlı terör örgütü PKK'nın şehirlerde bombalı saldırılara başlamasıyla ilgili olarak "Günümüzde küreselleşmeden dolayı istikrarsızlık en kolay yayılan ve bulaşan hastalık. Siyasi yada ekonomik istikrarsızlıklar bir anda yakın ülkelere oradan da diğer ülkelere çok kolay sıçrayabiliyor. Günümüzde bir Avrupa devletinin 'Ortadoğu'da ne olursa olsun bana ne' deme şansı kalmadı. Bakın Cezayir, Fas, Tunus, Libya, Mısır ve Suriye'de yaşanan istikrasızlıklar sonucu beslenen terör artık Suriye'ye neredeyse 4000 km uzaklıkta olan Brüksel'i vuruyor. Suriye'li mülteciler düne kadar bizim ve komşu ülkelerin sorunu iken bugün Avrupa Birliği biz bunu nasıl engelleriz, nasıl keseriz diye düşünmeye ve harekete geçmeye başladı. Dünya artık şunu görmelidir ki, sırf enerji kaynaklarını kullanmak, enerjiye hakim olmak ve silah satmak adına neredeyse yüz yıldır her şekilde ellerini soktukları Ortadoğu'da aynı şekilde davranmaya devam ettikleri sürece bu onlara da terör olarak dönecek ve dönmeye devam edecektir" diye konuştu.

Terörle mücadele sürecinde de ülke ekonomisinin gayet sağlıklı durduğunu savunan Başkan Erbil, "Şehirlerimize yönelik bombalı saldırılar yapılırken ekonomimiz gayet sağlikli ve verisel olarak dik duruyor. Günlük para sıkıntıları işlerimizde düşmeler yaşanıyor mikro ölçeklerde buna karşılık kimsede panik ve korku yaşanmıyor. Borsamızda keskin düşüşler döviz ve altın piyasalarında ani hareketler olmuyor. Kim ne derse desin artık ekonomimiz eskisi gibi değil. Türkiye daha güçlü, krizlere karşı daha esnek ve dayanıklı" dedi.Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)Fotoğraf 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden MTSO Başkanı Erbil Avrupa'yı uyardı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MTSO Başkanı Erbil Avrupa'yı uyardı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı