MANİSA HABERLERİ

MTSO Başkanı Adnan Erbil Vali Bektaş’a Manisa Yatırım Rehberini Tanıttı

IHA
23.07.2015 - 18:05Son Güncelleme :

MTSO BAŞKANI ADNAN ERBİL (SAĞDAKİ) MANİSA YATIRIM REHBERİNİ MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ'A (SOLDAKİ) TANITTI

IHA

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Fatih Özsümer Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.
Zafer Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile hazırladıkları Manisa Yatırım Rehberi’ni Vali Erdoğan Bektaş’a tanıtmak ve hediye etmek için ziyarette bulunduklarını belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Yatırım Rehberinde; sanayiden ulaştırmaya, hayvancılıktan, tarıma, madenciliğe, Manisa’da Kırsal Kalkınmanın, KOSGEP’in, Zafer Kalkınma Ajansının verdiği desteklere kadar bir genel çerçeve çizildiğini, Manisa’nın kültürünün, eğitiminin, ele alındığını ifade etti.
Vali Erdoğan Bektaş, “Bu kitabın basılmasından önce bilgimiz vardı. Ticaret Odamız, Ajanstan da destek alarak Manisa genelinde yatırımcılar için bir yatırım rehberi hazırladı ve son halini verip kitabı bastırmışlar ve yatırımcılarımıza dağıtacaklar. Ellerine sağlık, tebrik ediyoruz. Gerçi Manisa’ da iyi bir yatırım ortamı var. İçerisinde Manisa’da yatırım yapmak istiyorsanız hangi şartlarla, hangi imkanları değerlendirebilirsiniz, hangi ihtiyaçlar var, hangi prosedürleri uygulayacaksınız hepsi var çok şükür. Yatırımcı açısından bir eksikliğimiz yok, hatta yatırımların biraz daha şekillenmesi, biraz daha seçilmesi, biraz daha nitelik olarak teknolojik hedeflere doğru yönlendirilmesi gibi de bir çabamız, gayretimiz, niyetimiz, düşüncemiz var. Manisa yatırım açısından, yatırımcı açısından çok cazip bir yer. Cazip olunca da, herkes gelsin, Manisa’dan yer bulsun diye düşünmek bence çok doğru değil. Manisa yatırım stratejisini kendisi belirleyip, bu stratejiye uygun yatırımları kabul etmesi lazım. Değilse bazı yatırımlar kardan çok zarar verebiliyor. Bu hassasiyetin, bu inceliğin Ticaret ve Sanayi Odamızın farkında olduğunu biliyoruz. Umarız iyi olur. Manisa’nın arzu ettiği yatırımı hep beraber sağlarız.” dedi.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yılmaz ise, “Sayın Valim bu kitabın içerisinde diyelim ki gıda sektöründe yatırım yapmak istiyorsunuz. Sektör iki boyutlu. Sektörde teşvikler nelerdir, yatırımlar nelerdir, sektörde ne kadar istihdam var ne kadar firma var. Bu sektör Türkiye’nin neresinde? Aynı zamanda Avrupa’nın neresinde? Sektöre bakış açısını sadece tek noktada görme şansını yakalamıyor. Mesela Avrupa’da 260 bin ton kuru üzüm işleniyor. Ama bu işletmelerdeki istihdam nedir, üretim nedir, ne kadarını Manisa işliyor, ne kadarı yurtdışına gidiyor, ne kadarı kurutuluyor? Baktığınız zaman, o rekabet şansını da görebiliyorsunuz. Tarımsal alanda baktığınız zaman, neler var, teşvikler nelerdir? Daha önceden biliyorsunuz süt ürünlerine ve zeytinyağı işletmelerine büyük teşvik vardı. Yani sektörün objektif olarak her yanını gösterme şansı var. Yatırım yaptığınız zaman da hangi kurum ve kuruluşlarla irtibatta olacağınızı da gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden MTSO Başkanı Adnan Erbil Vali Bektaş’a Manisa Yatırım Rehberini Tanıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MTSO Başkanı Adnan Erbil Vali Bektaş’a Manisa Yatırım Rehberini Tanıttı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı