MERSİN HABERLERİ

Mtosb, Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’na Katıldı

IHA
12.10.2015 - 15:16Son Güncelleme :

MERSİN TARSUS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, İRAN’DA DÜZENLENEN 15. TAHRAN ULUSLARARASI SANAYİ FUARI’NA KATILDI. MTOSB, FUARDA 40 KİŞİLİK SANAYİCİ EKİBİYLE MERSİN’İ TANITTI.

IHA

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB), İran’da düzenlenen 15. Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’na (Tehran Industry International Exhibition) katıldı. MTOSB, fuarda 40 kişilik sanayici ekibiyle Mersin’i tanıttı.
Yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki önemli fuarlara da ilgi gösteren MTOSB sanayicisi, İran’ın başkenti Tahran’da 5-8 Ekim 2015 tarihleri arasında 15. kez düzenlenen ve birçok ülkeden binlerce kişinin katıldığı Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’na, 40 sanayici ile çıkarma yaptı. Fuarda MTOSB adına açılan stantta, firmaların katalogları ve ürünleri tanıtılırken, fuara katılan sanayiciler birçok iş görüşmesi yaptılar. İran’a uygulanan ambargonun kaldırılması sonucunda bu fuara katılmak istediklerini belirten sanayiciler, “12 yıldır devam eden ambargo bu yıl Temmuz ayında yapılan görüşmeler ile kaldırıldı. Ambargonun kalkması ile birlikte Türkiye’nin ticaret hacminin aratacağı görüşündeyiz. İran’da çok sıcak şekilde karşılandık ve önemli görüşmelerde bulunduk. Önümüzdeki günlerde Mersin ile İran arasındaki ticaretin artacağı görüşündeyiz” dediler.
MTOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Özcan Özozan, Ergül Kaptan ve MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz’ın da katıldığı fuarda açılan stant büyük ilgi gördü. 42 holün bulunduğu ve İran’ın önemli fuarlarından kabul edilen Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’ndaki MTOSB standını her gün binlerce kişi ziyaret etti. Türk firmaların büyük ilgi gösterdiği fuar sonrasında MTOSB heyeti İran’ın tarihi yerlerini de gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mtosb, Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’na Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mtosb, Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’na Katıldı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı