MUŞ HABERLERİ

MŞÜ’de dokuz dilde şiir dinletisi

DHA
28.04.2017 - 12:32Son Güncelleme :
DHA

Yusuf Özgür BÜLBÜL / MUŞ, (DHA)-  MUŞ Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesindeki Sinema ve Edebiyat Topluluğunun düzenlediği etkinlikte dokuz dilde şiir, seslendirildi.
    Şiir dinletisi, Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Muşlu sanatçılar, akademisyenler ve öğrenciler dinletiye büyük ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında Türkçe, Özbekçe, Kırgızca, Azerice, Kurmanci, Zazaki/Kirdi, Arapça, Farsça ve Soranice şiirler söylendi.  Müziğin ve edebiyatın harmanlandığı şiir dinletisinin ardından kapanış konuşmasını yapan Prof. Dr. Tamella Aliyeva, edebiyatta çok dilliliğin, barışın ve şiirin hayatımızdaki önemi üzerine değerlendirilmelerde bulundu. Program şairlere fahri katılım diplomalarının ve hediyelerinin takdimiyle sona erdi. Program çıkışında şairler dinleyiciler için kitaplarını imzaladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden MŞÜ’de dokuz dilde şiir dinletisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MŞÜ’de dokuz dilde şiir dinletisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı