Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

MSO: Başbakan gelemeyince Talat verdi

MSO Genel Müdürü Baran Asena, kupayı Başbakan Erdoğan'ın vereceğini ancak gelemeyince Talat'ın verdiğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde birinci olan pilot Felipe Massa'ya kupasını KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın vermesinin yankıları sürüyor. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), bu konuda inceleme başlatırken, Motor Sporları Organizasyonu (MSO) Genel Müdürü Baran Asena, FIA'nın protokol kurallarının dışına çıkmadıklarını söyledi.

Asena, inceleme ile ilgili kendilerine henüz resmi bir yazının gelmediğini belirterek, “Soruşturma açıldığını ben de duydum ve hemen FIA kurallarına baktım. 11. maddeye göre bizim protokol kuralları ile ilgili bir sorunumuz yok. Uluslararası bir şahsiyet olabilir deniliyor. Sayın Mehmet Ali Talat da bizim konuğumuzdu ve kupayı o verdi” diye konuştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın seremoniye çıkıp kupayı vermesinin kesinlikle politik amaçlı olmadığını ve önceden planlanmadığını vurgulayan Asena, “Normalde Sayın Başbakanımız kupayı verecekti. Ancak programı nedeniyle gelemeyince son anda konuğumuz KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın kupayı vermesine karar verildi” şeklinde konuştu.

Asena, soruşturma ile ilgili belgelerin kendilerine ulaşmasının ardından Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile birlikte gerekli hukuki çalışmaları yapacaklarını ve FIA'ya durumu anlatacaklarını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler